Ismét azt igazolják a legfrissebb statisztikák, hogy a magyarországi szállodaipar gyenge időszakát éli. A Központi Statisztikai Hivatal tegnapi adatai szerint ugyanis a honi szálláshelyeken július végéig csökkent a külföldiek és a belföldiek éjszakáinak száma. Eközben a hotelek tavalyhoz képest folyó áron is mindössze két százalékkal tudtak nagyobb bevételt elkönyvelni, ráadásul ennek hét százalékát a készpénz-helyettesítő üdülési csekkek adták. Szembetűnő az a lemaradás, amit a belföldi vendégek körében népszerű panziók mutattak fel az év első hét hónapjában, forgalmuk ugyanis ezúttal három százalékkal szerényebbre sikerült.
A Balatonon sem robbant idén a turistabomba: a vendégek száma az első hét hónapban egy százalékkal maradt el a tavalyitól. A 2007-es év ugyanezen időszakában a kereskedelmi szálláshelyeken a külföldi és a belföldi vendégek által eltöltött éjszakák együttes száma stagnált 2006-hoz képest, a szálláshelyek összes árbevétele pedig folyó áron négy százalékkal emelkedett – miközben az ágazatban hétszázalékos volt az áremelkedés.
Tehát a már 2007-ben is veszteséget halmozó szállodák az idén sem kecmeregnek ki a válságból, főként, mert a magas adók és járulékok, a duplájára nőtt rezsiköltségek és az európai viszonylatban magas forgalmi adó sem a fejlődésüket, sokkal inkább a leszakadásukat segíti elő.
Pedig Magyarral foglalkozni KELL!