Rémhír volt a kémprogram

Bűncselekmény hiányában megszüntette a BRFK az úgynevezett BKV-s kémprogramok ügyében májusban indított nyomozást. A közlekedési cégtől kikerült e-mailek szerint hivatali és vezető beosztású emberek a Fidesz lejáratására buzdítottak, ennek ellenére az MSZP az ellenzéket vádolta, sőt a kormányszóvivő bejelentette: az NBH vizsgálja az állítólagos hackertámadást.

2008. 10. 12. 19:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem volt a BKV Zrt. számítógépein olyan program, amely a levelek jogosulatlan megváltoztatására, továbbítására lett volna alkalmas, illetve a cég levelezőrendszerét nem törték fel, erre utaló jelet a rendőrség nem tapasztalt – közölte a BRFK kommunikációs osztálya lapunkkal azután, hogy szeptember 24-én bűncselekmény hiányában megszüntették az ügyben indított büntetőeljárást.
A közlekedési társaság még május végén tett feljelentést ismeretlen tettes ellen számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény vétsége elkövetésének gyanúja miatt, ugyanis Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője nyilvánosságra hozta azokat a hivatalos beosztással aláírt elektronikus leveleket, amelyekből kiderült: a köz szolgálatára az adófizetők pénzén alkalmazott vezető beosztású emberek a hatalom kiszolgálására politikai „munkát” is végeztek.
Ezek szerint Horváth Éva, az MSZP-s főpolgármester-helyettes, Hagyó Miklós sajtósa Wintermantel Zsolt (Fidesz) fővárosi képviselő, Regőczi Miklós, a BKV azóta már távozott vezérigazgató-helyettese pedig Pokorni Zoltán, a XII. kerület ugyancsak fideszes polgármestere lejáratásáról értekezett. Horváth Éva e-mailben egy polgári körös rendezvényre is felhívta Regőczi figyelmét, a volt székesfehérvári SZDSZ-es önkormányzati képviselő pedig válaszolt: „azért odaküldök valakit, hátha…; ettől függetlenül az ügyet ki lehetne használni politikai célokra; például közlemény vagy sajtótáj Burány úr (Burány Sándor, az MSZP budapesti elnöke – a szerk.): A Fidesz szítja a sztrájkot”.
A sokáig úgynevezett titokszobában őrzött, később az ellenzék vezetőjének DVD-n is átadott, akkor bemutatott leleplező dokumentumok egy részén feladóként Vitézy Dávid, a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület szóvivője szerepelt, és a BKV magánlevelek ellopására és vélhető manipulálására hivatkozva tett feljelentést. A fővárosi cég „belső vizsgálata” alapján azt állította, hogy kémprogramokat telepítettek számítógépeikre. Az ügyben Nyakó István, az MSZP szóvivője a Népszabadságra hivatkozva kijelentette: „a levél ugyanúgy illetéktelenül került ki, ahogy a 2006-os választási kampányban feltörték az MSZP szerverét, és több anyagot elloptak róla”. – Az MSZP újra felszólítja a Fideszt, hogy hagyjon fel a tisztességtelen és gyakran törvénytelen húzásokkal – fűzte hozzá. Daróczi Dávid kormányszóvivő még aznap megerősítette, „a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) is vizsgálja a BKV informatikai rendszerére telepített kémprogramok ügyét”. Az MTI másnap nagy terjedelmű összeállítást is közölt „NBH: a számítógéppel elkövetett visszaélés az egyik legelterjedtebb bűnözési forma” címmel.
Tarlós István üdvözölte, hogy kiderült az igazság. Vitézy Dávid szerint példátlan, hogy az ellenzék és a civilek lejáratására mindent bevetett a hatalom. Nyakó István ugyan elfogadja a rendőrségi vizsgálatot, azonban még mindig azt tartja fő kérdésnek: hogyan kerületek ki a BKV-tól a levelek. A cég lapzártáig nem reagált kérdéseinkre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.