KDNP: Budapest száguld a csőd felé

2008. 11. 21. 20:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elérte Budapestet is a válság, és az MSZP–SZDSZ-es koalícióval az élen a fővárosi önkormányzat egyenesen a csőd felé száguld – jelentette ki tegnap Bagdy Gábor. A KDNP fővárosi frakcióvezetője szerint az ötödik ciklusát töltő Demszky Gábor mára a koncepciótlanság és a kapkodás főpolgármestere lett, akinek érdekérvényesítő képessége még saját koalíciójával szemben is megkopott. – A Főpolgármesteri Hivatal nem működik, miközben a kiemelt fejlesztéseknél, a négyes metró és a csepeli szennyvíztisztító beruházásánál pazarlás, botrányok sorozata zajlik, addig a budapestiek azt tapasztalják, hogy koszosak az utcák, életveszélyesek a BKV-buszok, a városban nem lehet parkolni, a közszolgáltató cégeknél rendre korrupciós és gyanús közbeszerzési ügyek pattannak ki, bezárták a kórházak, a szakiskolák jelentős részét, és egyre rosszabb itt élni – mondta az ellenzéki politikus. Hozzátette: a Főgáz Zrt. privatizációjával gyakorlatilag megkezdődött a kiárusítás, az „utánam az özönvíz” politikája. A KDNP szerint az, hogy az uniós pályázatok önrészéhez a szükséges 180 milliárd forintra nincs fedezet, jelzi: kudarcba fulladt a Budapest-szerződés, valamint az úgynevezett Podmaniczky-program is.
A Főpolgármesteri Hivatalban még csak reagálni sem kívántak a tényekkel alátámasztott ellenzéki állításokra, azonban John Emese SZDSZ-es frakcióvezető szerint a koalíció valójában jól halad a 2006-os vállalásainak teljesítésével, és még csak félidőben vannak. – Az ellenzék eddig komoly javaslatot nem tett le az asztalra, a működési, fejlesztési problémákat nekünk kell kezelnünk – tette hozzá.

Önkormányzati védelem a Budai Várban. Változtatási tilalmat rendelt el tegnapi rendkívüli ülésén a fideszes vezetésű budavári képviselő-testület az egykori Honvéd Főparancsnokság és Hadügyminisztérium Dísz téri épületére, és határozatban tiltakozott a kormányzat által elindított, a szakmai-társadalmi észrevételeket figyelmen kívül hagyó tervezési és engedélyezési folyamat ellen. – A nyomatékos kérés ellenére a terveket csak bemutatták a meghívottaknak, de ténylegesen soha nem bocsátották az önkormányzat rendelkezésére, és a nagyközönség sem ismerhette meg az elképzeléseket – olvasható a kerület közleményében. Az intézkedés ellen viszont a helyi MSZP és az SZDSZ önkormányzati képviselői tiltakoztak, mert szerintük az önkormányzat ezzel megakadályozza a háború óta romos épület uniós támogatással tervezett felújítását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.