A fejlett országok protekcionista intézkedéseitől tartanak a leginkább a G20-csúcstalálkozón részt vevő szegényebb államok. A Nemzetközi Pénzügyi Intézet (IIF) becslése szerint míg 2000–2007 között kétszázmillió munkahely jött létre világszerte, több millió embert kirántva a szegénységből, addig a tavaly kialakult gazdasági válság arra ösztönzi a világ vezető gazdaságait, hogy a belföldi termelést megvédjék a külföldi versenytől. Többek között az amerikai és a francia kormány is ilyen irányú lépéseket tett az elmúlt hónapokban.
A G20-hoz tartozó Brazília, Argentína és Mexikó pedig annak ellenére osztja a protekcionizmust elítélő nézeteket a londoni csúcson, hogy Latin-Amerikában csökken a szabad kereskedelem iránti elkötelezettség. A közép- és dél-amerikai kormányok többsége a munkanélküliség növekedése és a szegénység elterjedése láttán a hazai gazdaságok megerősítését többek között az importokra kivetett vámokkal igyekeznek elérni.
Eközben a protekcionizmus erősödése miatt aggódik több G20-hoz tartozó ázsiai állam is, így Kína, India, Indonézia, Dél-Korea és Szaúd-Arábia. Ők garanciákat várnak arra, hogy a fejlett országok nyitva hagyják piacaikat, és biztosítják a globális tőke szabad áramlását. Bár a recesszió miatt meggyengültek, Kína idén is 6,8, India öt-, Indonézia négyszázalékos gazdasági növekedésre számíthat.

Több száz, gyerekekről készült intim felvételt árult az interneten három férfi