Isztambul és Ankara utcáin több ezren tüntettek, amikor az amerikai elnök repülőgépe leszállt az ankarai Esenboga repülőtéren. A demonstráció résztvevői elmondták, nem személyesen Barack Obamával van bajuk, hanem az amerikai külpolitikával. A Bush-éra idején Amerika népszerűsége a mélypontra zuhant Törökországban, a törökök többsége ugyanis ellenezte az iraki háborút, de azt is nehezményezték, hogy Washington közömbösen nézte Izrael gázai övezeti offenzíváját.
Obama azonban több olyan gesztust is tett az elmúlt napokban, amelyekkel Washington igyekszik ismét a maga oldalára állítani egykori szövetségesét. A Prágában rendezett vasárnapi EU–amerikai csúcstalálkozón Obama például támogatóan szólt Ankara uniós tagságáról. Tegnap Musztafa Kemal Atatürk, a modern török állam alapító atyja síremlékének megkoszorúzása után Obama Abdullah Gül államfővel, majd Recep Tayyip Erdogan miniszterelnökkel is tárgyalásokat folytatott, illetve felszólalt a parlamentben. Beszédében Obama közölte: Washington nem áll háborúban az iszlámmal, és célja az, hogy Izrael és a majdani palesztin állam békében és biztonságban éljen egymás mellett. A térségben Ankara ugyanis fontos szerepet tölthet be a terrorizmus elleni küzdelem, az afganisztáni háború, az Iránnal való kapcsolatok és az izraeli–palesztin konfliktus terén. Az ABC News és a Washington Post közös, az amerikai elnök török látogatása előtt végzett közvélemény-kutatásából azonban az derült ki, hogy Obama beszéde ellenére az amerikaiak többsége rossz véleménnyel van az iszlámról.
Ankarai tárgyalásai után Obama Isztambulba utazott, ahol részt vesz a nyugati és a muzulmán világ közötti feszültség csökkentését célzó fórumon.

Több száz, gyerekekről készült intim felvételt árult az interneten három férfi