Felforrósodott bolíviai belharc

Belpolitikai csatározást váltott ki Bolíviában Evo Morales államfő bejelentése, miszerint elkobozzák Rózsa-Flores Eduardo támogatóinak vagyonát. Santa Cruzban tájékozódik tovább a lelőtt magyar férfiak ügyében hazánk argentínai nagykövete, Kepes András pedig ügyvédi segítséget kért.

2009. 05. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ír szemszög. A lelőtt magyar férfiakat a Belfast Telegraph „erőszakos szélsőjobboldali banda” tagjainak nevezi, akik „összefüggésbe hozhatók a volt Jugoszláviában vívott háborúban elkövetett atrocitásokkal, és saját bevallásuk szerint felkelést terveztek Bolívia baloldali kormánya ellen”. „A Nación Camba csoportban rasszista gyilkosságokért és bolíviai indiánok elleni támadásokért terheli őket felelősség” – írja az újság az Irish Times egyik tudósítására hivatkozva, amely a Nación Cambáról, „Bolívia egyik legradikálisabb szeparatista csoportjáról” szól. A csoport jelképe Rózsa-Flores blogján is szerepel, ám a Nación Camba vezetői tagadják, hogy közük lett volna Rózsa-Floresékhez. (MN)

*

Különös lovagok. A Jeruzsálemi Szent János Szuverén Máltai Lovagrend Autonóm Perjelségeinek Szövetsége nevű szervezet vállalta Tóásó Előd védelmét, saját bevallásuk szerint a család felhatalmazására. A hosszú nevű társaság nem először jelenik meg a magyar médiában. Legutóbb nagy port vert fel az az eset, amikor az önmagát terület nélküli államnak tekintő szervezetről kiderült, saját magának készít diplomata-útlevelet, pedig Magyarországgal nem tart fent diplomáciai kapcsolatot, sőt a Külügyminisztérium külön nyilatkozatban határolódott el ettől a szervezettől. Más országokkal azonban van kapcsolata, így például a Közép-Afrikai Köztársaság elnökénél is járt nemrégiben a rend „külügyminisztere”, Nagy Károly András. A csoporthoz több magyar közéleti személyiség tartozik, „miniszterelnöke” Popper György, a Nemzetközi Testőr- és Biztonsági Szolgálatok Szövetségének elnöke, s tagja Fodros István, aki a Diplomata Magazin főszerkesztő-igazgatója, Sao Tomé és Principe hazánkban akkreditált tiszteletbeli konzulja. Soraikban találhatjuk Bárándy Gergely és Danielisz Béla MSZP-s politikusokat, Schmuck Andort, a Tisztelet Társaságának vezetőjét és Hunvald György előzetes letartóztatásban lévő VII. kerületi MSZP-s polgármestert. A lovagok egy része tagja az I. Ankh – polgári nevén Nagy János – irányításával működő Ankh Egyháznak is. (S. L. S.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.