Kivágó Iván Györgyné az eredetileg tervezett fővárosi mandátumátvétele napján, a Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülése reggelén „kibontotta” III/II-es múltjának részleteit. A súlyos bűncselekményekkel gyanúsított MSZP-s Hunvald György pártja által megnevezett utód, a múlt rendszerben a kémelhárításnál dolgozó Kivágóné a TV2 műsorában leszögezte: nem vetődött fel, hogy visszalépjen, mert húsz éve nem dolgozik ott, ahol addig a határőrizeti szervekkel, a csempészekkel foglalkozott. Demszky Gábor korábban lapunknak azt mondta, az ügy miatt „rosszul érzi magát”. Az MSZP-s jelölt a főpolgármesterről így vélekedett: „a III/II-es csoport főnöksége nem őt figyelte, bár „ha ilyen csempész tevékenységbe vett részt, vagy pedig illegális határátlépésbe, akkor lehet”, hogy képbe került. Hozzátette: ezt viccnek szánta. Az úgynevezett demokratikus ellenzéki múltjára büszke főpolgármester a szabadság eszméit hirdető irodalmat csempészve hozhatta be az országba.
Húsz évvel ezelőtt még mindig lőparancs volt érvényben Magyarország határain a tiltott határátlépőkkel szemben, s az osztrák határnál felállított „vasfüggönynél” több honfitársunkat le is lőtték a határőrők.
Kivágóné mandátumigazolása elleni fellebbezéseket a fővárosi, majd az Országos Választási Bizottság elutasította, arról várhatóan bíróság dönt. A főpolgármester kérdésünkre idegesen megjegyezte: kérte az MSZP-t, jelöljön mást, de ez az ő belügyük. Steiner Pál, az MSZP fővárosi frakcióvezetője azt mondta, a párt illetékesei elgondolkodhatnak ezen, de szerinte erre az alapszabály nem ad lehetőséget. Városligeti majálisukon tegnap azt állította: „Kivágó Marika soha nem volt ügynök.” A jelölést „politikai ízléstelenségnek” nevező Bőhm András (SZDSZ) lapunknak leszögezte: Kivágóné nem képviselő.
Mivel a Fővárosi Közgyűlés ülésén nem volt többsége a koalíciónak, napirendre sem vették Budapest 2009-es költségvetését, a Fidesz, a KDNP és az MDF ezért is kezdeményezte a testület önfeloszlatását. Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője leszögezte: a közgyűlés legelemibb törvényi kötelezettségének sem tud eleget tenni. A patthelyzet miatt a kezdeményezés 33 igen szavazat mellett, 33 ellenében elbukott. Az átmeneti gazdálkodásról szóló rendelet újabb egy hónapos meghosszabbítását azonban nagy többséggel elfogadták. A közgyűlés fideszes, MSZP-s és SZDSZ-es javaslatra kezdeményezte a kormánynál és a parlamentnél, a távhő áfája a jelenlegi 20-ról csökkenjen 5 százalékra.
Nem sokáig tart már a jó idő, hirtelen érkezik a nagy lehűlés