Szaúd-Arábiában Abdallah királlyal folytat tárgyalásokat az amerikai elnök, majd csütörtökön Kairóba utazik, ahol – mint arra 2007-ben elnökké választása esetére ígéretet tett – beszédet mond a világ 1,5 milliárd mozlim lakosának. Korábbi beszédeiben az Egyesült Államok és a mozlimok közötti kölcsönös megértésről, egy új korszak kezdetéről beszélt. Bár emberi jogi csoportok bírálták Obamát, amiért szerintük a politikai szabadságjogokat sértő Egyiptomba látogat, az amerikai elnök a BBC-nek azt mondta: míg egyes közel-keleti országokban kétségkívül csorbulnak az emberi jogok, addig az Egyesült Államok feladata nem a kioktatás, hanem az egyetemes elvek befogadásának ösztönzése.
Barack Obama szerint ezért Amerikának inkább arra kellene törekednie, hogy példakép legyen más országok számára. Ezért is oly fontos a guantánamói fogolytábor bezárása. Az amerikai elnök ugyanakkor hangsúlyozta, nem fog bocsánatot kérni a Bush-korszak tetteiért, ehelyett inkább párbeszédet szeretne kezdeni a Nyugat és a mozlim világ között, hogy tisztázzák a félreértéseket.
Irán nukleáris programjával kapcsolatban a BBC-nek nyilatkozva Obama a Teheránnal folytatott kemény, közvetlen diplomáciát látja a megoldásnak, szerinte ez ügyben már az idei év végére is el lehet érni bizonyos sikereket. Egyben bízik abban, hogy hamarosan komoly tárgyalások kezdődnek Izrael és a palesztinok közötti megbékélés érdekében. „Nemcsak a palesztin emberek érdeke önálló államuk létrehozása, hanem az izraeli embereké is, hogy stabilizálódjon a helyzet a térségben” – közölte Obama, aki az NPR amerikai közszolgálati rádiónak nyilatkozva azt mondta, közel-keleti útján bíráló hangnemet fog megütni Izraellel szemben. „A jó barátságnak része az őszinteség” – fogalmazott az elnök, aki szerint voltak olyan időszakok, amikor Washington nem mondta meg őszintén, hogy a folyamatok jelenlegi fejlődési iránya a térségben alapvetően negatív, nemcsak az izraeli, de az amerikai érdekek szempontjából is.
Közben Obama újabb lépést tett Teherán felé: meghívta az irániakat, hogy ünnepeljék együtt az amerikaiakkal július 4-én az Egyesült Államok legfontosabb ünnepét, a függetlenség napját. A keddi The New York Times értesülése szerint a washingtoni külügyminisztérium a napokban értesítette nagykövetségeit és konzulátusait világszerte: meghívhatják az iráni kormány képviselőit a július 4-i ünnepségekre és fogadásokra.

Több száz, gyerekekről készült intim felvételt árult az interneten három férfi