Felháborít bennünket, hogy a kormány nem reagál megfelelően ezekre az állításokra. Fontosnak tartanám felidézni, hogy milyen szavakat használ a kormány. Az egyik szó, amit bizonyára nem használnak, az a bűnrészesség tagadása – nyilatkozta Andrew Dismore, az emberi jogi bizottság elnöke. Dismore szerint a külügy- és a belügyminisztérium háromszor is megtagadta bizonyítékok átadását a bizottságnak az ügyben.
A bizottsági jelentés azután látott napvilágot, hogy a legfelső ügyész kijelentette, van jogi alapja nyomozás indításának Binyam Mohamed ügyében. A Nagy-Britanniában letelepedési engedéllyel rendelkező, etióp állampolgárságú férfi februárban érkezett vissza hazájába, Nagy-Britanniába, miután kiszabadult a guantánamói táborból. Az amerikaiak azzal gyanúsították, hogy 2001-ben az al-Kaida egyik afganisztáni táborában merényletek végrehajtására készítették fel. Mohamedet 2002-ben fogták el Pakisztánban, majd – elmondása szerint – amerikai és brit kihallgatói kegyetlenül megkínozták, hogy beismerő vallomásra bírják.
Binyam Mohamed hazaérkezése után Mike Gapes, a brit parlament külügyi bizottságának elnöke beszámolót követelt Washingtontól arról, hogy milyen bánásmódban részesült a Guantánamón több mint négy éven át raboskodó férfi. David Miliband külügyminisztert pedig azzal vádolta meg a londoni legfelső bíróság két bírája, hogy az amerikai kormányzat kérésére titokban tartotta annak részleteit, miként bántak Mohameddel.

Újra féláron fagyizhat az ország!