Miért adták gebinbe a CT-ket?

Mivel a Kaposvári Egyetem vizsgálatának lezárulta után is számos nyitott kérdés maradt az Egészségügyi Centrum gépei bérbeadásának ügyében, lapunk az érintettekhez fordult, hogy kiderítse a térítéses vizsgálatok részleteit. Megkeresésünkre azonban a volt intézményvezető nem reagált, a cég tulajdonosa pedig indok nélkül tagadta meg a válaszadást.

Munkatársainktól
2009. 08. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Felkerestük azt a céget, amely nagy haszonkulccsal végzett vizsgálatokat a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrumától bérelt rákdiagnosztikai gépeken. A Tech’RAD Kft. egyik tulajdonosa és ügyvezetője, Papp Judit azonban kijelentette: nem nyilatkozik. Döntését nem indokolta, csupán közölte Zöldi Péter elérhetőségét, mondván, hogy az ügyben a sajtóreferensnél érdeklődjünk. Zöldi személye azért érdekes, mert a Radiológia.hu Kft.-nek ő szintén tulajdonostársa, Bogner Péterrel, a gépeket bérbe adó centrum lemondott elnökével és Bágyi Péterrel, a Tech’RAD másik tulajdonosával együtt. A cégek között tehát szoros a kapcsolat. Így megdőlni látszik Bogner korábbi állítása, amikor azt mondta, nem tudott arról, hogy üzletfelének adta bérbe az általa felügyelt állami gépeket. Mindez az összeférhetetlenség mellett pedig felveti a hűtlen kezelés gyanúját, amelyre azonban az egyetem vizsgálata nem terjedt ki. Zöldi kérdéseinkre csupán annyit közölt: a hivatalos vizsgálatok lezárultáig a szerződéses kötelezettségeik miatt nem nyilatkoznak.
Az Egészségbiztosítási Felügyelet (EBF) és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) vizsgálata egyelőre nem zárult le. Székely Tamás lapunknak úgy nyilatkozott: az EBF dolga megállapítani, hogy vezetett-e a diagnosztikai intézet várólistát, illetve voltak-e fizetős várólistások. – Az OEP-nek azt kell megállapítania, hogy előfordult-e a térítéses betegek lejelentése – folytatta az egészségügyi miniszter. Kijelentette azt is: ha azért „duzzasztották fel” a várólistát, hogy a betegek a fizetős vizsgálatot válasszák, akkor súlyos jogszabálysértés történt. Kérdésünkre, jellemző-e a hazai kórházakra, hogy bérbe adnak vállalkozásoknak diagnosztikai vagy más, közpénzen vásárolt gépeket, a miniszter nemmel felelt, de nem említve a gyógyintézet nevét, megjegyezte: nemrégiben éppen a Dél-Dunántúlon fordult elő a kaposvárihoz hasonló eset.

A kórház sikeres.
Csődbiztos helyett 12,3 milliárdos pályázati pénz érkezett a súlyponti Kaposi Mór Oktató Kórházhoz, s ezzel a megye történetének legnagyobb egészségügyi beruházása valósul meg – mondta a somogyi megyeházán tartott sajtótájékoztatón Gelencsér Attila. A kaposvári kórház tömbfejlesztési programjának eredményeként három év múlva megszűnik a jelenlegi, 99 épületben folyó gyógyító-megelőző betegellátó tevékenység – hangzott el az egészségügyi miniszter részvételével tartott szerződésátadási ceremóniát követő tájékoztatón.
Repa Imre kórház-főigazgató kérdésére, miszerint a póluskórházprogramban folyó infrastruktúrafejlesztést követi-e majd a jelenlegi, igen súlyos gondokat okozó finanszírozás megváltozása, Székely Tamás nem válaszolt, majd a kérdés újságírói megismétlésére azt felelte: egy hónap tapasztalata nem elégséges a finanszírozásról szóló kormányrendelet megváltoztatásához, ahhoz legalább három hónap tapasztalata szükséges.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.