Az egykori jegybankalelnök, aki ma a Fidesz munkáját segíti a nemzetközi pénzintézetekkel való kapcsolattartásban, úgy látja, hogy ezek híján a közpénzeket felélő gyakorlat tovább folytatódhat, és arra sincs garancia, hogy a költségvetés tartalékait ne használják fel mondjuk kampánycélokra.
A jövő évi költségvetésről egyébként azt tartja, hogy az sem a rövid, sem a hosszú távú követel-ményeknek nem felel meg, s ennek megfelelően nem szolgálja Magyarország érdekeit. A szakembert arról is kérdeztük, mikorra teszi az euró bevezetését Magyarországon. Válasza szerint a céldátumot csak a gazdaság tényleges állapotának felmérése után érdemes kitűzni – ez lesz a jövőre hivatalba lépő új kormány első feladata. Enélkül azonban felelőtlenség lenne nyilatkozni a kérdésben, mert „megalapozatlan euróbevezetési ígéretekből már nem kér a piac”.
Miközben Szapáry György arról beszél, hogy az IMF nem sarkallta a kormányt valódi reformok kidolgozására, a szervezet magyarországi képviselője, Iryna Ivaschenko az eddigi lépések további folytatását kéri. Mint mondta, Magyarország államadóssága a GDP 80 százaléka körüli szinten van, ami kiugróan magas a kelet-közép-európai országokéhoz képest, s ezen változtatni kell.
Bővebben a 12. oldalon
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
