Elrejtőzhet a BKV-s igazgató

A világ bármely táján elrejtőzhet Fuzik Zsolt, a BKV informatikai igazgatója, mert a nyomozó hatóságok késlekednek az európai elfogatási parancs elrendelésével. Információnk szerint a fővárosi cég és a Budapest Airport ellen zajló közös büntetőeljárás felgyorsíthatja a BKV-nál korábban elrendelt nyomozásokat is.

2009. 12. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Legkorábban csak ma rendelheti el a Fővárosi Bíróság a legújabb vesztegetési bűncselekmény-sorozatban, a Budapest Airportnál (BA) és a BKV-nál zajló nyomozásban a fővárosi közlekedési társaság informatikai igazgatója, Fuzik Zsolt elleni európai elfogatóparancsot – közölte lapunkkal Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Elmondta: a büntetőeljárást lefolytató Repülőtéri Rendőr Igazgatóság (RRI) tegnap kora délutánig nem küldte át kezdeményezését.
Azt, hogy zavar alakult ki a nyomozó hatóságok között, jelzi: Horváth Katalin Fanni, az RRI sajtószóvivője kérdésünkre először időt kért, majd közölte: tegnap átküldték a kérelmet. – Elképzelhető, hogy végül csak hétfőn adják ki a kontinensre szóló parancsot – fűzte hozzá. Ezzel egérutat nyerhet a vesztegetéssel gyanúsított Fuzik, akivel Székelyné Pásztor Erzsébet, a BKV kommunikációs igazgatója múlt vasárnap, a BKV-nál tartott házkutatás után beszélt telefonon. Akkor az igazgató Ausztriában tartózkodott, és ha nem adja fel magát, akár a világ bármely pontját zavartalanul elérheti az európai hatóságok hivatalos értesítése előtt.
Ismert, a büntetőeljárásban Sziebert Györgyöt és Rényi-Vámos Krisztinát, a BKV Zrt., illetve a BA Zrt. jogi igazgatóit és három társukat bűnszövetségben elkövetett vesztegetés, hűtlen kezelés és más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítják. Az igazgatók és a két cégvezető, akiket péntek éjjel tetten értek, amint Sziebertnek tízmillió forint „kenőpénzt” adtak át, előzetes letartóztatásban vannak.
A hét végi rendőri akcióval kipattant legújabb nyomozás a Heti Válasz szerint elsősorban a repülőtéri visszaélésekről szól. A gyanú szerint mindkét cégnél főként ügyvédi irodákat bíztak meg, túlszámlázással, majd a pénz egy részét „visszacsorgatták”. Ugyanakkor a hetilap úgy tudja, a nemzetbiztonsági védettség alatt álló BA-nál igazgató és helyettese viszonyban lévő Rényi-Vámos és Sziebert eddig részben az állampárti múltú titkosszolgálati kapcsolataiknak köszönhetően úszhatta meg a felelősségre vonást.
A BKV-nál viszont a nyár óta a BRFK-n indított nyomozás tovább terebélyesedhet Kocsis István vezérigazgató minapi, tizenhárom szerződés ügyében tett feljelentésével. Bár az Index újdonságként tette közzé a listát, a lapunk birtokában lévő dokumentumok szerint az érintett cégek egy kivételével szerepelnek azon a hatszázas listán, amelyet a BKV felügyelőbizottsága állított össze. A százmilliós összértékű megbízások, kifizetések többsége Antal Attila volt vezérigazgató és helyettese, Regőczi Miklós nevéhez kötődik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.