Legkorábban csak ma rendelheti el a Fővárosi Bíróság a legújabb vesztegetési bűncselekmény-sorozatban, a Budapest Airportnál (BA) és a BKV-nál zajló nyomozásban a fővárosi közlekedési társaság informatikai igazgatója, Fuzik Zsolt elleni európai elfogatóparancsot – közölte lapunkkal Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Elmondta: a büntetőeljárást lefolytató Repülőtéri Rendőr Igazgatóság (RRI) tegnap kora délutánig nem küldte át kezdeményezését.
Azt, hogy zavar alakult ki a nyomozó hatóságok között, jelzi: Horváth Katalin Fanni, az RRI sajtószóvivője kérdésünkre először időt kért, majd közölte: tegnap átküldték a kérelmet. – Elképzelhető, hogy végül csak hétfőn adják ki a kontinensre szóló parancsot – fűzte hozzá. Ezzel egérutat nyerhet a vesztegetéssel gyanúsított Fuzik, akivel Székelyné Pásztor Erzsébet, a BKV kommunikációs igazgatója múlt vasárnap, a BKV-nál tartott házkutatás után beszélt telefonon. Akkor az igazgató Ausztriában tartózkodott, és ha nem adja fel magát, akár a világ bármely pontját zavartalanul elérheti az európai hatóságok hivatalos értesítése előtt.
Ismert, a büntetőeljárásban Sziebert Györgyöt és Rényi-Vámos Krisztinát, a BKV Zrt., illetve a BA Zrt. jogi igazgatóit és három társukat bűnszövetségben elkövetett vesztegetés, hűtlen kezelés és más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítják. Az igazgatók és a két cégvezető, akiket péntek éjjel tetten értek, amint Sziebertnek tízmillió forint „kenőpénzt” adtak át, előzetes letartóztatásban vannak.
A hét végi rendőri akcióval kipattant legújabb nyomozás a Heti Válasz szerint elsősorban a repülőtéri visszaélésekről szól. A gyanú szerint mindkét cégnél főként ügyvédi irodákat bíztak meg, túlszámlázással, majd a pénz egy részét „visszacsorgatták”. Ugyanakkor a hetilap úgy tudja, a nemzetbiztonsági védettség alatt álló BA-nál igazgató és helyettese viszonyban lévő Rényi-Vámos és Sziebert eddig részben az állampárti múltú titkosszolgálati kapcsolataiknak köszönhetően úszhatta meg a felelősségre vonást.
A BKV-nál viszont a nyár óta a BRFK-n indított nyomozás tovább terebélyesedhet Kocsis István vezérigazgató minapi, tizenhárom szerződés ügyében tett feljelentésével. Bár az Index újdonságként tette közzé a listát, a lapunk birtokában lévő dokumentumok szerint az érintett cégek egy kivételével szerepelnek azon a hatszázas listán, amelyet a BKV felügyelőbizottsága állított össze. A százmilliós összértékű megbízások, kifizetések többsége Antal Attila volt vezérigazgató és helyettese, Regőczi Miklós nevéhez kötődik.
Itt van minden fontos információ a temetők nyitvatartásáról