
origo.hu
Hatalmas drogfogás, fura anyagot találtak a Liszt Ferenc Repülőtéren
Schwarzenegger harcolna. Az Egyesült Államoknak kellene a klímavédelmi harc élére állnia Arnold Schwarzenegger szerint. A kaliforniai kormányzó a The Financial Times című lapnak elmondta: „Kalifornia a világ nyolcadik legnagyobb gazdasága, és Kalifornia formálja az amerikai trendeket. Nem gondoljuk, hogy Washingtonra vagy Pekingre kellene várnunk.” Schwarzenegger 2006-ban törvényt fogadtatott el Kaliforniában az üvegházhatású gázkibocsátás korlátozásáról és a megújuló energiaforrások kiaknázásáról, az akkori elnök, George W. Bush politikájával szembehelyezkedve. (MTI)
Egyre több jel utal arra, hogy a koppenhágai klímakonferencia zárószakaszában, a december 18–19-i csúcsértekezleten nem születik olyan megállapodás, amelyet a környezetvédők szükségesnek tartanak a globális felmelegedés féken tartásához. Szakértők elsődlegesen attól tartanak, hogy a gazdasági-kereskedelmi versengés miatt a nagyhatalmak nem hajlandók kellő mértékben visszafogni az üvegházhatású gázok kibocsátását, eközben a leginkább környezetszennyező országok – az Egyesült Államok, Kína, India, Brazília – pedig egymástól várnak el nagyobb áldozathozatalt.
A The Times brit napilap értesülései szerint akár hat évet is várhatnak a klímaváltozás miatt aggódók arra, hogy a globális felmelegedés kapcsán kulcsfontosságú döntéseket hozzanak a világ vezetői. A jelen állás szerint ugyanis a nagyhatalmak nem fogadják el az ENSZ éghajlat-változási kormányközi testületének javaslatát, miszerint 1990-hez képest 2020-ig 25–40 százalékkal kellene csökkenteni az üvegházhatású gázok kibocsátását ahhoz, hogy a globális felmelegedés ne haladja meg a 2 Celsius-fokot. Ezzel szemben egy kompromisszumos megállapodást kötnek majd a gazdag országok, amelynek vállalásait 2015–16-ban felülvizsgálják. Szakértők szerint a jelenlegi vállalások alapján arra lehet számítani, hogy 2020-ig legfeljebb 18 százalékkal lehet csökkenteni a kibocsátást.
A hosszú késlekedés minden bizonnyal felháborítja a fejlődő országokat, akiket a leginkább sújtják a klímaváltozás negatív hatásai, noha jóval kevesebb környezetszennyező gázt bocsátottak ki a légkörbe, mint a gazdag országok. Nem véletlen, hogy tegnap a fejlődő országok egy csoportja kivonult a konferencia hivatalos fórumairól, megszakítva ezzel a tárgyalások menetét. A zárt ajtók mögött zajló eseményekről kiszivárgott információk szerint az afrikai országok a fejlett ipari államokra kívánnak nyomást gyakorolni, hogy emeljék az üvegházgázok kibocsátásának csökkentésére tett vállalásaikat. Az afrikai államok korábban figyelmeztettek, ha úgy adódik, a záró csúcsértekezleten sem vesznek részt.
Hatalmas drogfogás, fura anyagot találtak a Liszt Ferenc Repülőtéren
Hatalmas fordulat állt be a Liverpool focistájának jövőjében
A Nagy Duett: Kiakadtak a műsor rajongói, hangot is adtak a haragjuknak
Lelepleződött az ukrán hadicsel: hiába rejtegették, a oroszok szétlőtték az európai szuperfegyver titkos bázisát
Családja fel sem készülhetett a búcsúra: 3 nap alatt vitte el a rák az édesanyát
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia sajtóközleménye
Sallai Roland sorscsapása: a Leeds United sütiző edzője partiállat lesz
Davide Lanzafame szívesen visszatérne Magyarországra
Létezik, hogy a Liverpool megalázza az egyik legszimpatikusabb játékosát?
Mi Ukrajna legnagyobb problémája?
Magyar filmet még sosem vártak így a Netflixen
A Liverpool magyar „csodagyereke” gólt lőtt az angol válogatottban – lemarad az MLSZ?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.