AFővárosi Főügyészség ma dönt a BKV informatikai igazgatója elleni körözésről – közölte lapunkkal Horváth Katalin Fanni, a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság (RRI) sajtószóvivője. A büntetőeljárásban Sziebert Györgyöt és Rényi-Vámos Krisztinát, a BKV Zrt., illetve a Budapest Airport (BA) Zrt. jogi igazgatóit és három társukat bűnszövetségben elkövetett vesztegetés, hűtlen kezelés és más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítják. – Fuzikot „csak” vesztegetés megalapozott gyanújával keressük – fűzte hozzá a szóvivő. Az újabb lebukott BKV-s vezetőről a BKV-nál még kedden is azt állították, hogy a hét végi házkutatáskor, Sziebert tettenérésekor, amikor 10 millió forint „kenőpénzt” vett át, éppen Ausztriába ment síelni, ám ott megbetegedett. A BKV tegnapi közlése szerint viszont a jogi igazgató rendkívüli felmondása után most Fuzik elbocsátása van folyamatban.
Hardy Mihály, a BA kommunikációs igazgatója kifejtette: ugyan hivatalból felfüggesztették az előzetesben lévő Rényi-Vámos Krisztinát az állásából, de a posztján marad, míg a cég nem kap hivatalos tájékoztatást a rendőrségtől. – A jogi igazgatót a BA egyik főosztályvezetője helyettesíti, akinek viszont kifejezett kérése volt neve titokban tartása – mondta Hardy Mihály.
– Szibert Györgyöt még nem gyanúsították meg magánokirat-hamisítással, legfeljebb a rendőrség nyomoz, de erről hivatalosan nem tudok – mondta Zámbó Gyula, a jogi igazgatók ügyvédje. Mivel fellebbeztek az első fokon január 7-ig elrendelt előzetes letartóztatás ellen, a Fővárosi Bíróság várhatóan az iratok alapján jövő héten dönt. Ismert, Hagyó Miklós (MSZP) volt főpolgármester-helyettes korábbi kommunikációs főtanácsadója, Horváth Éva évekig munkavégzés nélkül dolgozhatott a BKV-nál, dokumentumok szerint a BKV 23 milliónál is többet fizetett ki neki.
A BKV végkielégítési és tanácsadói szerződései ügyében a Fidesz, a BKV vezérigazgatója és magánszemélyek feljelentése alapján már hónapok óta büntetőeljárás zajlik.
A legújabb nyomozás ismert adatai szerint a jogi igazgatók és az informatikai igazgató cégeiknél érvényesített megbízások fejében visszajuttatott pénzeket vettek át. A jogi igazgatók mellett két cégvezetőt, V. Ádámot (a BA-nak és a BKV-nak is 28 millióért szerződés-nyilvántartási rendszert „szállító” Quartit Kft. ügyvezetőjét – a szerk.), valamint egy másik társaság vezetőjét, S. Pétert is előzetes letartóztatásba helyezték, míg M. Tamás ügyvédet lakhelyelhagyási tilalommal korlátozták. A bűncselekményekben három ügyvédi iroda érintett: a P. és B., a B. és T., a K. és T. nevű, amelyek a lapunk birtokába jutott dokumentumok szerint számolatlanul kapták a BKV-s megbízásokat az elmúlt években. Kocsis István vezérigazgató közölte: új „ellenőrzési pontokat” vezetett be a BKV a szervezeti struktúrájában, de szerinte a céget az általa javasolt holdingosítással lehetne rendbe tenni.
Itt van minden fontos információ a temetők nyitvatartásáról