Oszama bin Laden kilétéről, hollétéről nem sokat tudni, az sem biztos, hogy létezik, az utóbbi években pedig úgy eltűnt, hogy videoüzenetek helyett hangfelvételeken fenyegeti a nyugati civilizációt. Az al-Kaida állítólagos vezetője mégis beíratta magát a történelemkönyvekbe és a brit pénzügyi napilap válogatásába, hiszen elsősorban őmiatta indult a globális terror elleni háború, s miatta szállták meg az amerikaiak Afganisztánt és Irakot. Bin Ladent tartják a 2000-es évek egyik legmegrázóbb eseménysorozatának, a 2001. szeptember 11-i terrormerényletek értelmi szerzőjének.
A Financial Times listájára kerül ennek megfelelően George W. Bush és Barack Obama is. Előbbi háborúk megindításával elidegenítette az Egyesült Államokat a világtól, s a Financial Times azt is megemlíti, hogy Bush elnöksége alatt nőtt a legnagyobbra az amerikai költségvetési hiány a második világháború óta. Nem véletlen, hogy maguk az amerikaiak is őt tekintik az Egyesült Államok eddigi legrosszabb elnökének. Barack Obama ezzel szemben kinyújtotta kezét a világnak – amiért Nobel-békedíjjal is kitüntették –, s elődjéhez képest megelégszik a többpólusú világ gondolatával.
A Financial Times listáján a politikusok közé értelemszerűen bekerült többek között Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök (aki országa nukleáris programjához ragaszkodva kiváltotta a Nyugat ellenszenvét), Tony Blair volt brit miniszterelnök (az utóbbi évtizedek legkarizmatikusabb brit politikusa, George W. Bush „pudlikutyája”), a Nobel-békedíjas Al Gore volt amerikai alelnök (a környezetvédelem terén játszott szerepe miatt), Hu Csin-tao (Hu Jintao) kínai elnök (akinek irányítása alatt Kína magabiztos világpolitikai és -gazdasági tényezővé vált), Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök (aki az IMF szerint hozzájárult ahhoz, hogy Brazília a világ ötödik legnagyobb gazdaságává váljon), Angela Merkel német kancellár (akinek vezetése alatt Németország sikeresen átvészelte a gazdasági válságot) és Vlagyimir Putyin orosz kormányfő (aki elnökként új erőt adott országának).
A brit napilap nem hagyta ki azokat a személyeket sem, akik forradalmasították a televíziózást és az internethasználatot: Jeff Bezos az Amazon internetes áruház, Meg Whitman az Ebay internetes aukciós honlap, Larry Page és Sergey Brin a Google internetes kereső, Jack Dorsey, Biz Stone, Evan Williams a Twitter, Mark Zuckerberg a Facebook közösségi oldal feltalálója, a holland John de Mol nevéhez pedig a világszerte népszerű Big Brother valóságshow fűződik.

Locsolkodás, népviselet, hagyomány – ilyen volt a Hollókői Húsvéti Fesztivál