Bőven elegendő ahhoz az Egyesült Királyságban egy szexbotrány, hogy tönkretegye egy politikus vagy közéleti személyiség pályafutását. A bulvárlapok addig zaklatják az illetőt, amíg be nem nyújtja lemondását. Gondoljunk csak Max Mosleyra, a Nemzetközi Automobil-szövetség egykori vezetőjére, akiről a News of the World című vasárnapi lap írta meg, hogy öt prostituálttal „náci orgiában” vett részt. A népszerű brit vígjátéksorozatok gyakran parodizálják a Westminster lebukott parlamenti képviselőit: a Little Britain című műsor egyik kitalált szereplője például a köztiszteletben álló, családos Sir Norman Fry, egy konzervatív politikus, aki homoszexuális szexbotrányai miatt magyarázkodásra kényszerül. „Azért követtem az úriembert a mellékhelyiségre, hogy megvitassuk a kormány külpolitikáját” – olvassa fel sokadik közleményében felesége és két gyermeke jelenétében.
Iris Robinson északír képviselő búcsút inthet karrierjének, az utóbbi napokban másról sem szólnak a híradások Észak-Írországban, minthogy a belfasti kormány első miniszterének jelenleg 60 éves felesége nemrégiben viszonyt folytatott egy nála negyven évvel fiatalabb fiatalemberrel, Kirk McCambleyvel, de korábban más szeretői is voltak, köztük egyik politikustársa.
Már önmagában a viszony ténye is felzaklatta a mélyen vallásos északír választópolgárokat, ám a BBC tényfeltáró riportjából kiderült azt is, hogy Iris Robinson politikai befolyását felhasználva anyagi támogatást – 50 ezer fontot (15 millió forintot) – szerzett szeretőjének kávézója megnyitásához. Az ügy kipattanása nyomán mandátumát vissza kell adnia, és távoznia kell a protestáns Demokratikus Unionista Pártból (DUP). Férje, Peter Robinson vasárnap késő este bejelentette, hogy feleségét beszállították egy belfasti klinikára, ahol pszichiátriai kezelést kap. Az asszony állítólag hosszabb ideje súlyos depresszióval küzd.
Peter Robinson még január 6-án közölte, hogy felesége öngyilkosságot akart elkövetni tavaly márciusban, miután bevallotta neki, viszonyt folytatott a tinédzser Kirk McCambleyvel. Az első miniszter arról azonban nem szólt a nyilvánosságnak, hogy tudott a kétes pénzügyi ügyletekről. A brit koronához lojális DUP és a republikánus Sinn Féin alkotta kormánykoalíció több tagja is lemondásra szólította fel Robinsont, mondván, elvesztette szavahihetőségét. Az első miniszter közölte, hat hétig félreáll az államügyek intézésétől, helyét tegnap átmenetileg Arlene Foster vállalkozásügyi miniszter vette át.
Kirk McCambley közben igazi sztár lett, a Facebook közösségi portálon rajongói klubot alakítottak tiszteletére. Az internetről pedig egyre többen töltik le Simon és Garfunkel a Diploma előtt című filmből ismertté vált Mrs. Robinson című slágerüket.

Ferenc pápa temetésének napja nemzeti gyásznap lesz Magyarországon