A fővárosi képviselő decemberben a Központi Nyomozó Főügyészséghez fordult az önmagában 120 milliárd forintos, a kiegészítő beruházásokkal együtt annak csaknem kétszeresét elérő EU-finanszírozású beruházás ügyében. A lapunk birtokába került ügyészségi határozat szerint vizsgálják, hogy Molnár Judit (Lakos Imre felesége) megvalósíthatta-e ügyvédi visszaélés bűntettét azzal, hogy a választott bírósági eljárásban nem megfelelően képviselte a megbízó érdekét.
*
Molnár Judit ugyanis a választott bíróság részére nem nyújtott be olyan anyagokat, tényeket, amelyek a megbízója érdekét szolgálták volna. – A kivitelező Csepel 2005 FH Konzorcium ötmilliárd forintot követel a fővárostól pótmunka, többletköltség címén. Először a franciák döntnök elé vitték a kérdést, aki nekik adott igazat. A pótmunkák elismertetése érdekében jelentős nyomás nehezedett a főváros egyes vezetői, így Hagyó Miklós részéről az illetékes ügyosztályra, sikertelenül – olvasható a feljelentésben, amely azt is feltételezi, hogy az akkor még főpolgármester-helyettesként működő szocialista politikus magáncégének, a Wirtass Kft.-nek is dolgozó Horváth, Dóczi és Lehmann ügyvédi iroda is eljárt az ügyben. A feljelentés, amelynek elbírálásával jelenleg a Budapesti Nyomozó Ügyészség foglalkozik, utalt a Heti Válasz korábbi cikkére, amely Lakos Imre felelősségét is felvetette. A múlt év végén Wertán Zsolt képviselőtársával, a fideszes Németh Szilárddal közösen bejelentette: Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármesterhez, valamint az Európai Csalás Elleni Hivatalhoz fordulnak. Lakos Imre akkor elmondta: szemenszedett hazugságok miatt a hetilap ellen megteszi a jogi lépéseket. A Főpolgármesteri Hivatal is viszszautasította a vádakat. – Lakos felesége a kilencvenes évek közepe óta dolgozik nekünk, sikerrel. A per lezárultáig az ügyben nem nyilatkozunk – közölték.
Tény viszont, Lakos feleségének ügyvédi megbízásai miatt összeférhetetlenségi és etikai vizsgálat megindítását is kérték a Budapesti Ügyvédi Kamarától.
A két ellenzéki képviselő a közgyűlés januári tanácskozására benyújtott egy előterjesztést, amelyből az is kiderült: a pótmunkák ügyében eljáró döntnök szerepe jogellenes, ugyanis Mikó István sem mérnökként, sem szakértőként nem tagja a Magyar Mérnök és Magyar Építész Kamarának, márpedig ebben az ügyben nyilván mérnökszakmai kérdést kellett volna eldönteni. Akkor ezt az MSZP és az SZDSZ többsége leszavazta. Lakos közölte: elzárkózik a nyilatkozattól, érintettsége miatt nem is vett részt a szavazásban. A javaslat szerint a Fővárosi Közgyűlésnek azonnal be kell nyújtania a jogellenességeket is felsoroló szakmai anyagot, és a Molnár Judit által tervezett, több tíz millió forintot felemésztő viszonkeresetet meg kell tiltani. Úgy tudjuk, a Fidesz és a KDNP azt tervezi: a legfőbb ügyész segítségét kéri, ugyanis ha időközben dönt a választott bíróság, akkor a főváros jogerősen veszít újabb milliárdokat.
Emlékezetes, a fővárostól az EU tízmilliárd forintnyi összeget vont el közbeszerzési szabálytalanságok miatt, és a bíróság utólag elítélte azt a 400 millió forintos PR-pályázatot is, amely miatt az előző ciklusban szintén az ellenzék tett feljelentést. A fővárost ebben az ügyben is Lakos Imre felesége képviselte.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját