Fuzik Zsolt, aki korábban a BKV informatikai területét felügyelte, a Magyar Nemzet értesülései szerint minden olyan ügyről, amelyben a Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes által felügyelt BKV-t érintő politikai nyomásgyakorlás eszközére bukkant, hang- és képfelvételeket készíthetett. Informátorunk tájékoztatása szerint ezekre a bizonyítékokra azért volt szüksége a ma már előzetesben ülő Fuziknak, hogy a gyanús ügyek kirobbanása után saját maga érdekében vádalkut kínálhasson a rendőröknek. Erre azonban már nem kerülhetett sor, mivel február 3-án a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság (RRI) nyomozói Szegeden elfogták a december óta szökésben lévő volt informatikai igazgatót. A Heti Válasz tegnap arról írt, hogy Demszky Gábor főpolgármester bizalmasát, Mesterházy Ernőt vélhetőleg egy, a BKV felső vezetésébe tartozó személy – Antal Attila vagy Balogh Zsolt volt vezérigazgatók, esetleg Tóthfalusi György, a BKV volt SZDSZ-es igazgatósági elnöke – telefonhívások rögzítésével buktathatta le. A hetilap úgy tudja, Hatvani Szabó János személyében az MSZP-nek és Hagyónak is meg volt a maga Mesterházyja.
Fuziknak komoly szerepe volt annak a 28 milliós szerződésnek a megkötésében, amit a nyomozók tavaly decemberben foglaltak le a BKV Akácfa utcai székházában.
*
Ismert, december 4-én egy óbudai mélygarázsban vesztegetés közben tetten érték a BKV jogi igazgatóját, Sziebert Györgyöt. Az üggyel összefüggésben Rényi-Vámos Krisztina, a Budapest Airport Zrt. jogi vezetője és Sziebert is előzetes letartóztatásba került. A volt jogi igazgatókhoz a rendőrség szerint szorosan kapcsolódó három ügyvédnél tartottak házkutatást tegnap hajnalban. Horváth Katalin Fanni, az RRI szóvivője lapunknak elmondta, olyan külsős, a baráti körhöz tartozó ügyvédekről van szó, akik a gyanú szerint a megbízási díjak többszöröséhez jutottak a két volt jogi igazgató közreműködésével.
Nem a Fuzik-féle irány az egyetlen politikai szál a BKV-botrányban: lapunk kedden számolt be arról, hogy Balogh Zsolt, a BKV volt vezérigazgatójának ügyvédje szerint az ügy most már a legmagasabb pozíciókig is elérhet. Bárándy György elmondta, bizonyítékaik vannak arra, hogy ügyfelét politikai nyomás érte a BKV-nál. Korábban Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes és Demszky Gábor SZDSZ-es városvezető is elismerte politikai felelősségét a BKV-botrányokban. Ám míg a szocialista politikus február 2-án lemondott fővárosi közgyűlési mandátumáról, a képviselő-jelöltségről és a budapesti listán betöltött helyéről, addig Demszky közölte, tervei szerint a ciklus végéig főpolgármester marad.
Tegnap újabb nyolc cég szerződésével kapcsolatban tett feljelentést Kocsis István, a BKV vezérigazgatója a rendőrségen. Amint arról a Magyar Nemzet szerdán elsőként beszámolt, többek között olyan cég is van a listán, amely naponta több százezer forintot kapott tanácsaiért. Molnár Zsolt, a budapesti MSZP ügyvezető alelnöke eközben az ATV szerda esti műsorában arról beszélt, hogy pártja feladata az, hogy eltereljék a választók figyelmét a BKV-botrányokról. Molnár szerint a közlekedési cég korrupciógyanús ügyei kapcsán a szocialistáknak nem azt kell mutatniuk, amit a rendőrségi tudósítások és a bulvármédia közöl.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat