Megvalósítatlan ígéretek helyett

Nem változtak semmit a szocialisták, ma is lenézik az embereket: a főváros XIX. kerületében jórészt olyan beruházásokat mutatnak be saját sikereikként, amelyek jelentős része nem hozzájuk fűződik – mondta lapunknak Tarnai Richárd, a kispesti 28-as számú választókerület Fidesz–KDNP-s országgyűlésiképviselő-jelöltje. Beszélt a közös eredményekről, a városrész Bermuda-háromszögéről, és arról, hogy nemcsak az itt élők szavazatára, de a szavukra is számít.

2010. 04. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sikerek hazai pályán – ezzel a jelszóval kampányol MSZP-s ellenfele, miközben az egész ország változásra vár. A Fidesz szerint viszont „itt az idő”. Mit érzékelnek ebből a választási harcból Kispesten?
– A szocialista Burány Sándor tizenhat éve egyéni országgyűlési képviselő itt. Volt miniszter, államtitkár, ám ebből a kispestiek nem nagyon profitáltak. Most pedig olyan beruházások elindításánál jelenik meg, amelyek a kispesti önkormányzat egyhangú döntésével indulnak, ráadásul jórészt a fideszes tanácsnok és csapatának munkája eredményeként. A szocialisták szokásukhoz híven más tollaival ékeskednek. A parkok és játszóterek felújítása, újjáépítése helyi összefogás eredménye, amelyet a képviselő-testületben egyhangúlag szavaztunk meg. A közös eredmények kisajátítása sportszerűnek semmiképpen nem nevezhető, azt pedig az itt élő emberek lenézésének, lebecsülésének tekintem, hogy megvalósítatlan ígéreteiket sikerként állítják be.
– Egy el sem kezdődött uniós fejlesztés beharangozóján a kormányfő egyenesen Wekerle Sándor és Kós Károly utódainak nevezte saját magukat. Mit építettek ők?
– A Wekerle-telep, a Kós Károly tér régóta várt megújításra, akárcsak a parképítések kispesti programja pártpolitikától függetlenül. A szocialisták azonban létrehoztak egy mesterséges képződményt is, a kispesti „Bermuda-háromszöget”.
– Mik tűntek itt el?
– Most éppen egy gödör tátong a városrész kellős közepén, amelynek helyén már egy háznak kellene állnia, amelynek alapkövét 2004-ben tette le Burány Sándor. Hat év telt el azóta. A hetekben elkezdték behordani a földet dömperekkel, hogy azt mondhassák, megoldották a problémát. A történet ma már „klasszikus”: az önkormányzat eladta az ingatlant egy befektetőnek, aki csődbe ment, jött egy másik, de az sem járt jobban. A lényeg, hogy a területet elvesztettük, cserébe viszont nem is épül rajta semmi. A háromszög másik pontja a Kőbánya-Kispestnél (Köki) található, soha fel nem épülő sportcsarnok, amelynek története kísértetiesen hasonló az előbbihez. A Határ úton pedig a főváros és a kerületi önkormányzat hathatós segítségével tüntettek el egy több száz férőhelyes P+R parkolót.
– Visszaszerezhető még a vagyon egy része?
– Évek óta szorgalmazom, hogy töltsék fel a városközponti gödröt, legyen a helyén park. A mögötte lévő lezárt parkolót pedig újra meg kellene nyitni, akárcsak a Határ útnál lévőt, amely mellett egyébként a kerület egyik legértékesebb telke áll parlagon régóta. A Kökinél kezdeményeztük, hogy az ide tervezett bevásárlóközpont hatalmas zajjal, szennyezettséggel járó építkezése miatt kapjanak kárpótlást a lakók. Ezt sikerült elérnünk a befektetőnél. Jelen állás szerint a BKV új buszvégállomása 2011 tavaszára elkészül.
– Az ön által említett közös sikereken túl, amelyekből a Fidesz helyben, ellenzékből is kivette a részét, mit tettek a károk enyhítésért?
– A parlamentben ötpontos javaslatot nyújtottunk be az itt élők érdekében. Nyomásgyakorlásunk részben eredményes volt: csak a választási kampány finisében, de a főváros egyhangúlag elfogadta a 16 éve ígért, a kerületet övező zajvédő fal tervét. Igazság szerint még egy centit sem építettek meg belőle. Azt ugyan elértük, hogy a kerületi agyvérzéses betegeket Kistarcsa helyett a kőbányai kórház fogadja, a bezárt gyermekszakrendelőt azonban követelésünkre sem indították újra. Az önkormányzat MSZP-s többsége tiltakozásunkra elállt korábbi tervétől, és nem szüntette meg az anyasági támogatást, ám nem épít új bölcsődét sem. Mi szociális boltot nyitottunk Kispesten.
– Korrupciós botrányoktól, különösen a BKV-nál történt, ma már nyilvánvaló bűncselekményektől hangos az ország. Burány Sándor nem csupán vetélytársa, hanem olyan politikus, aki az MSZP budapesti elnökeként a közlekedési társaság ügyeibe is beleszólhatott…
– El tudja valaki képzelni, hogy egy MSZP által irányított Budapesten a szocialisták fővárosi elnöke ne tudott volna a mutyikról? Hiszen az ő pártbeli alárendeltje volt a BKV-botrányba belebukott Hagyó Miklós is. Ebből elég volt! Itt születtem Kispesten, azóta is itt élek. Folyamatosan tartom a kapcsolatot a városrészben lakókkal, mert én azt akarom képviselni, amit ők szeretnének.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.