György István Fidesz–KDNP-s főpolgármester-helyettes javaslatára a képviselők nagy többséggel döntöttek, hogy bár a Margit hídon ideiglenesen már lehet közlekedni, a hónapokat csúszó, várhatóan jövő nyárra elkészülő munkák lezárásáról kezdődjenek tárgyalások a több száz millió forinttal többet követelő kivitelezőkkel. A határozatok alapján csak becsülhető, hogy milliárdokat is felemészthet a híd budai hídfőjénél az előző városvezetés által kifelejtett aluljáró-felújítás, a felszíni közlekedési csomópont, a villamossínek, a környező utcák útjai és az ott található parkok rendezése.
A képviselők arról is döntöttek, hogy a híd északi oldalán megépülő kétirányú kerékpárút mellett délen is lehessen biciklizni, azonban itt nem lesz külön kijelölt sáv: kerékpárosok és gyalogosok egyaránt használhatják oda-vissza. Erre a konfliktusokat is magában rejtő megoldásra azért volt szükség, mert a Nemzeti Közlekedési Hatóság nem engedélyezte a korábban a civil szervezetek nyomására beígért kerékpársávot, viszont a közel hatmilliárd forintos EU-támogatást éppen erre hivatkozva nyerte el a főváros.
Demszky Gáborék botrányos nagyberuházásai közül a dunai átkelő felújításáról a korábbi közgyűlésben alakított vizsgálóbizottság – az MSZP és az SZDSZ által el nem fogadott jelentésében – megállapította, nemcsak előkészítetlen, szervezetlen volt, de a költségek emelkedésénél, a határidők csúszásánál a politikai nyomás, az EU megtévesztése is feltételezhető.
Tarlós István (Fidesz–KDNP) főpolgármester emlékeztetett: a Margit híd felújítására 2007-ben 21 milliárd forintra becsült költségeit az akkori vezetők 2008-ban 12-13 milliárdra csökkentették, majd így kötötték meg a 26 milliárdos szerződést. Az ügyben a BRFK jelenleg is nyomoz.
A Fővárosi Közgyűlés tegnap jóváhagyta a szintén uniós támogatású városligeti műjégpálya felújítási szerződésének módosítását, így a létesítményt szintén több hónapos csúszással, április végén átadhatják.
Folytatódtak a személycserék: a Belváros megújítására indított Budapest szíve program vezetőit lecserélték: Steiner Pál (MSZP) helyett a fideszes Ughy Attila irányíthatja a fejlesztést.
Órákig tartó vita alakult ki a közgyűlési szmsz módosításáról, amely karcsúsítja a Főpolgármesteri Hivatalt: az eddig működött többtucatnyi ügyosztály helyett ezután tizenöt főosztály és három osztály lesz a városházán. Az egyik legélénkebb vita a képviselői interpelláció megszűnése körül alakult ki, ezt az MSZP, az LMP és a Jobbik is az ellenzéki jogok csorbításaként élte meg. Végül azonban megszavazták a képviselői magatartást – evés, ivást, egyéb nem odaillő tevékenységet – is korlátozó rendeletet, ugyanis a többség javaslataik egy részét elfogadta.

Menczer Tamás: Elfogtam egy levelet!