Elhúzódtak az egyeztetések, ezért csúszik az április 6-ra ígért közterület-átnevezések és a díszpolgári javaslatok csomagja – tudtuk meg a városháza illetékeseitől. Ugyanakkor a lapunknak megküldött, több mint hatvan előterjesztést tartalmazó napirendi javaslat szerint döntés születhet a Tarlós István és a Sziget Fesztivál fő szervezője, Gerendai Károly közötti korábbi megállapodásról. Az eddigi ingyenes közterület-használattal szemben 50 millió forint bevételhez jut majd a főváros, a fesztivál pedig további 100 millióval kompenzálja a város terheit.
Olyan horderejű kérdésekről is tárgyalhatnak a képviselők, mint az egészségügyi, a szociális és az oktatási intézmények szerkezetátalakítása. Megkezdenék a 12 fővárosi fenntartású kórház integrációját informatikai, ellenőrzési, személyzeti és gazdálkodási területen a tervezett kormányzati döntésektől függően. Szócska Miklós egészségügyi államtitkár korábban egyértelművé tette, hogy állami kézbe vennék a kórházakat. A javaslat ezért minden érintett féllel, a többi kórházfenntartóval, az illetékes minisztériummal, a szakmai szervezetekkel és az intézményekkel is tárgyalásokra kéri fel a főpolgármestert. A szociális területen elemzés és koncepció készülhet, hogy kevesebb pénzből több rászorulót láthassanak el, az oktatásban pedig a gazdálkodást központosítanák.
A tömegközlekedést javítaná az az előterjesztés, amely egy új tarifarendszer előkészítését írná elő a Budapesti Közlekedési Központ Zrt.-nek. A BKV elavult, papíralapú jegyeit évtizedes ígéretek után elektronikusra váltanák, amelynek használata összekapcsolható az országos bankkártyás, telefonos rendszerekkel, a parkolással és a közlekedés más szereplőivel.
A közgyűlés módosíthatja a közraktárak CET néven elhíresült, tavaly óta csúszó PPP-s fejlesztésének szerződését, dönthet a Rákóczi úti Európa mozi eladásáról és Demszky egykori Podmaniczky-programja, a városfejlesztési stratégia felülvizsgálatáról.

Ferenc pápa: A magyar nyelvet csak a Mennyországban beszélik, mert örökké tart megtanulni