Jelentős változásokat hozott az oktatás területén a kormányzás első száz napja, majd a kabinet két átfogó oktatási alaptörvény kidolgozásába kezdett. 2010. szeptember 1-jétől a pedagógusok újra élhetnek az osztályozás és a buktatás lehetőségével. Az első évfolyamon csak hiányzás miatt, a második év végétől azonban már a tanulmányi eredmények okán is elrendelheti a tantestület az osztályismétlést. Osztályozni a második évfolyam végétől lehet.
A kormány gátat szabott a burjánzó iskolai erőszaknak is. A büntető törvénykönyv tavaly nyáron elfogadott módosításának köszönhetően a tanárverők tettük súlyosságától függően minimum egy-, maximum tízéves szabadságvesztéssel sújthatók. Szankcionálják az iskolakerülést is. Ha egy gyerek iskolai igazolatlan hiányzása eléri az ötven órát, a jegyző elrendeli a védelembe vételét, és hat hónapra felfüggeszti az iskoláztatási támogatás (a korábbi családi pótlék) kifizetését. A törvénymódosításnak köszönhetően ötödére csökkent a tankötelezettség elmulasztása miatt indított eljárások száma.
Az oktatásirányítás már tavaly nyáron megkezdte az új Nemzeti alaptanterv, valamint az új közoktatási és felsőoktatási törvény előkészítését. Információink a felsőoktatási törvényjavaslat még júniusban a parlament elé kerülhet. Az új felsőoktatási törvény ésszerűsíti a felsőoktatási intézményrendszert, a jelenleginél várhatóan kevesebb intézmény, kar és képzési hely lesz. Csökkenni fog az államilag finanszírozott hallgatók létszáma, és a költségtérítéses képzés önköltségessé válik. 2014-től csak az juthat be a felsőoktatásba, aki legalább két emelt szintű vizsgával rendelkezik. Az új közoktatási törvény a tervek szerint a jelenlegi 18 éves korról 16 éves korra szállítaná le a tankötelezettség korhatárát. Első osztályban is lehetne buktatni, hároméves kortól kötelező lenne óvodába járni, és hétéves korban mindenkinek meg kellene kezdenie az első osztályt. Bevezetik a pedagógus-életpályamodellt, amely a jelenleginél jobban honorálja majd a pályán eltöltött éveket és minőségi teljesítményt.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban