Hat év alatt Japán öt miniszterelnököt fogyasztott el. Kan Naoto közvetlen elődje, Hatojama Jukjo mindössze kilenc hónapot töltött a bársonyszékben, Aszo Taro, Fukuda Jaszuo és Abe Sinzo pedig szinte napra pontosan egy-egy évet. Előttük Koizumi Dzsunicsiro három kormány élén öt évig volt miniszterelnök, előtte 1989 júniusától 2001 áprilisáig tizenkét kormányt és kilenc kormányfőt ismert meg a császárság. A sok-sok politikus legtöbbjének szülei és nagyszülei is politikusok voltak, s kevés olyan akad közöttük, aki nem valamely gazdasági-korrupciós botrány miatt mondott le, az említett kevesek bukásának oka magánjellegű botrány. Koizumi azok közé tartozott, aki maga döntött a távozás mellett, senki nem kényszerítette rá.
A helyzet a Heiszei-időszakban (Akihito császár uralkodása, 1989 óta) fennáll, s japán politológusok is keresik az okát, miért annyira forró a legfőbb irányító széke az országban. A rövid életű papírbábok leginkább egy-egy érdekesebb kijelentésük miatt maradnak emlékezetesek. Aszo Taro egyszer kijelentette, szeretné, ha hazája olyan ország lenne, ahol gazdag zsidók is szívesen élnek, Ozava Icsiro, a majdnem miniszterelnök az amerikaiakat együgyűeknek nevezte, és közölte, nem szereti a brit embereket, Kiicsi Mijazava pedig többek között arról lett híres, hogy az idősebb Bush amerikai elnök lehányta egy állami vacsorán.
Ez persze leegyszerűsítés, de látható, hogy amióta a Japán Demokrata Párt átvette a hatalmat a liberálisoktól, a japán pártok stabilitása nem fejlődött, s míg az új erő hívei nagyon bíztak abban, hogy pártjuk új színt és lendületet hoz a politikába, pontosan ugyanolyan meddő belharcokba keveredtek, mint a sokat szapult LDP. A következő kormányfő valószínűleg ugyanúgy egy évre lesz hitelesítve, mint elődei, és nagy esély van arra, hogy az újjáépítés körüli korrupció miatt bukik meg.
Rossz játékosokból hiány, neves klubokból bőség van az NB II-ben
