Jövő kedden temetik Mádl Ferencet
A kegyeleti bizottság döntése szerint jövő hét kedden délután lesz Mádl Ferenc volt államfő temetése a Fiumei úti sírkertben. A Köztársasági Elnöki Hivatal eredetileg hétfő estig fogadta volna a gyászolókat, de olyan sokan érkeztek a Sándor-palotához, hogy tegnap reggelig hagytak lehetőséget a részvétnyilvánításra. A Sándor-palotánál már eddig is több ezren rótták le kegyeletüket a vasárnap délután 81. életévében elhunyt Mádl Ferenc emléke előtt. (Hír TV)
Nyereséges a Táncsics Alapítvány
A csökkenő költségvetési támogatása ellenére – amelynek oka az MSZP választási veresége – több mint 75 millió forintos nyereséggel zárta a tavalyi évet a szocialisták pártalapítványa. A Táncsics Alapítvány éves állami támogatása a korábbi évi 550 millióról mintegy 260 millióra csökkent 2010-re.
A pénzügyi eredmény elsősorban a kiadások radikális csökkentésének (kisebb irodába költöztek, és 12 munkatársat elbocsátottak) és a költségszerkezet átalakításának köszönhető. Az alapítvány elnöke Gyurcsány Ferenc, a kuratórium munkájában Mesterházy Attila is részt vesz. (MN)
Elfogadták a Semmelweis-tervet
A kormány támogatja az egészségügyért felelős államtitkárság által előterjesztett Semmelweis-tervet – közölte a kormányszóvivő. Nagy Anna elmondta: a tegnapi kormányülés egyik fő témája volt az egészségügy megmentését célul kitűző terv, amely alapján olyan egészségszervezési rendszer jöhet létre, amely 1-1,5 millió lakos ellátásáért felelős térségi egységekre épül. A kabinet támogatja egy állami egészségszervezési központ, illetve térségi igazgatóságok kiépítését is – mondta Nagy Anna. (MTI)
Bölcskei: nagyobb egyházi autonómiát!
Az új egyházi törvényben legyen hangsúlyosabb az egyház autonómiája, mivel ez nagyobb lehetőséget adna a társadalommal való együttműködésre – olvasható Bölcskei Gusztáv püspök (képünkön), a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke tegnapi közleményében. Mint írta: több EU-tagállamban az egyházak veszik át azt a szerepet, amelyet más országban a civil szervezetek. „Ezért azt a megkülönböztetést, hogy csak a civil szerveződésekkel foglalkoznak és az egyházakkal kevésbé, nem tartom elfogadhatónak” – hangsúlyozta. Hozzátette: „Magyarország soros EU-s elnöksége idején is a civil társadalmakat próbáltuk pótolni, amikor a megbékélésről, a romaintegrációról és az önkéntességről szerveztünk konferenciákat”. (MTI)
A TEK fogja megteremteni a nyugati vezetők biztonságát a budapesti diplomáciai csúcson