Hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel vádolja a Központi Nyomozó Főügyészség Szabó Zoltánt, Erzsébetváros volt szocialista parlamenti képviselőjét – olvasták fel a nyomozati iratot a Fővárosi Bíróságon a Hunvald-per tegnapi tárgyalási napján. Szintén hivatali visszaélés a vád két korábbi önkormányzati hivatalnok: Kálmán Zsuzsanna jegyző és B. K. Mihály, a VII. kerületi közterület-felügyelet igazgatója ellen. A bíróság azért ismertette mindezt, mert a három vádlott nem volt hajlandó vallomást tenni, ahogy lényegében a gyanúsításkor is ugyanezt tették. Szabó Zoltánt, aki 1998-tól 2002-ig erzsébetvárosi polgármester is volt, parlamenti mandátuma tavalyi lejárta után gyanúsították meg. Utódjától, Hunvald Györgytől, a bűnszervezetben elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt másodrendű vádlottól korlátlan telefonhasználati lehetőséget kapott, az elmúlt nyolc évben több mint 6,3 millió forintot telefonált el az adófizetők pénzén.
Az adatok alapján a több mint 12 ezer sikeres hívásból még 10 százalékot sem ért el a kerülethez kapcsolható beszélgetések száma.
Az előzetes letartóztatásban lévő, ebben a vádpontban hűtlen kezeléssel vádolt Hunvald ismét a Fideszre kívánta terhelni felelősségét. – Deutsch Tamás nemcsak egy felújított irodát kapott Erzsébetvárostól, amikor országgyűlési képviselő volt, de a költségeket is a kerület állta – érvelt.
A kerékbilincselési ügyet azonban már senki sem magyarázhatta meg. Szabó Zoltán 2009. május 21-én napközben egy kijelölt lerakodóhelyen a KRESZ megsértésével megállt. Autójára kerékbilincset tettek, de ő felhívta B. K. Mihályt, hogy szereltesse le azt. Ez alig félóra múlva meg is történt. Az év július 17-én este egy tűzcsap előtt szabálytalanul parkolt, és ugyanúgy kerékbilincset tettek autójára. Ekkor a jegyzőnél szólt a telefon, aki a közterület-felügyelők vezetőjét értesítette. Másnap reggelre eltűnt a bilincs.
A tegnapi tárgyalás szünetében zajlott botrányos jelenetek azt erősítik, hogy a bukott politikusok ma is azt hiszik, mindent megtehetnek. Szabó ugyanis azt tanácsolta a Hír TV őt kérdező riporterének, hogy „vigye el innen azt a mikrofont”. Ügyvédje, Bárándy Péter, a Medgyessy-kormány igazságügy-minisztere el is lökte a tudósító kezét, azzal, hogy „nincs joga kérdéseket feltenni”. Később lapunknak azt mondta, azért tette mindezt, mert a televíziós újságírónak sincs joga mások mozgási szabadságát korlátozni.

Amikor a fiúk vödörrel jártak locsolkodni – fotókon a régi idők húsvétjai