Az ünnepi kínálat többségét a könnyűzene teszi ki szeptember 11-én, de a Budapest Jazz Club jóvoltából külön helyszínt kap a fővárosban a jazz, az Óbudai Társaskör pedig klasszikus dalokkal képviseli a komolyzenét. A magyar dal napja hét vidéki városban és tizenhét budapesti helyszínen várja majd az zeneszerető közönséget. Az egynapos fesztivál himnusza a Tavaszi szél vizet áraszt című népdal, ezt mindenütt eléneklik majd a Vígszínháztól egészen a legkisebb csatlakozott település, Boldog színpadáig.
Szeptember 11. előtt is lesz néhány felvezető esemény: a „dallamos villamos” nosztalgiajárata már vasárnap is közlekedik a kettes és a négyes villamos vonalán. Közel harminc fiatal zenekarral találkozhatunk a fedélzeten, és mától megtekinthető az új helyszínként csatlakozott Campona bevásárlóközpontban a magyar zenészrelikviákból összeállított tárlat is.
A magyar dalnak ebben az évben is lesz fővárosa, idén Nyíregyháza büszkélkedhet a címmel. Az itteni nagyszínpad műsorát Presser Gábor, a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. alapítója nyitja meg, aki Budapesten a Vígszínházban is felbukkan aznap este; itt a teátrum művészei adnak majd a 115 éves Vígszínház megnyitása óta bemutatott zenés darabokból válogatott estet. Kovács Katit Eger, a KFT zenekart Salgótarján nyerte meg, Zalaegerszeg pedig a gyerekeknek kedvez: a Griff Bábszínház szervezésében Nyeső Marit fogadják, és az elmúlt év repertoárjából válogatott dalokat adnak elő a színészek.
Budapesten idén is tehetünk rocktörténeti sétát a Bem Rockparton Török Ádámmal és a Mini Trióval, a Keleti Blokk Alkotói Bázis nyilvános műhelymunkát ígér, a Gödör pedig a tehetséges fiatal zenekaroknak biztosít színpadot. A Kobuci kert szokásához híven a népzene és a világzene mellett teszi le a voksát, a műfaj legnevesebb hazai képviselői a világtalan belga hegedű- és gitárvirtuózzal, Tcha Limbergerrel lépnek színpadra.

Bajban Karácsony Gergely: törvénytelenné nyilvánították Budapest 2025-ös költségvetését!