Szerdán hozták nyilvánosságra a Jackie Kennedyvel készült mintegy nyolcórás beszélgetés szövegét, ötven évvel azután, hogy hivatalba lépett John F. Kennedy amerikai elnök. Az egykori first lady férje furcsa szokásairól és házasságukról is beszámolt a Fehér Ház „udvari” történészének tekintett ifjabb Arthur Schlesingernek, és őszintén kifejtette véleményét a politikusokról.
John F. Kennedy állítólag azzal tréfálkozott a kubai rakétaválság lezárása után, hogy az a pillanat lenne a legjobb egy ellene elkövetett merénylethez, mert így mindenképp jó nyomot hagyna a történelemben – emlékezett vissza Jackie Kennedy az 1962. októberi eseményekre, amikor a világ az atomháború küszöbére jutott. A válság ellenére az akkori first lady ragaszkodott ahhoz, hogy mindvégig férje mellett maradjon, noha az amerikai tisztviselők többsége családját elküldte Washingtonból.
Jackie Kennedy elmondta, nem volt könnyű beilleszkednie a Kennedy családba, amelynek egyes tagjai feltupírozott hajú, newporti sznobnak tekintették, aki francia ruhákat visel és utálja a politikát. Jackie szerető apaként festette le férjét, aki megtanította a lányát úszni; megszállott olvasóként, aki a fürdőkádban, az asztalnál, sőt még nyakkendőkötés közben is olvasott; olyan elnökként, aki pizsamában sziesztázott a Fehér Házban, és olyan katolikusként, aki három másodperc alatt végzett a napi imádsággal.
Felidézte férje elítélő kijelentéseit saját alelnökéről, Lyndon B. Johnsonról. A Texasból származó Johnsont azért választotta helyettesének John F. Kennedy, hogy elnyerje a déli államok választópolgárainak szimpátiáját. „Istenem, el tudod képzelni, mi történne az országgal, ha Lyndon lenne az elnök?” – idézte férje szavait Jackie. Az elnököt zavarta, hogy Johnsonból sosem lehetett véleményt kicsikarni a kabinet ülésein – az alelnök vagy egyetértett minden elhangzott véleménnyel, vagy egyszerűen csendben maradt.
Jackie Kennedy arról is mesélt, hogy férje csalódott Winston Churchillben, miután találkozott vele az 1950-es években. A volt brit miniszterelnököt ugyanis hősként tisztelte, de akkortájt már nem volt teljesen beszámítható. Jackie Kennedy szörnyű embernek nevezte Martin Luther King fekete polgárjogi aktivistát, amiért ittas állapotban vett részt a merényletben meggyilkolt elnök temetésén.

Holtan találták azt a nőt Walesben, aki egy hete tűnt el a munkahelyéről