Nem a lehallgatási botrányba kevert UD Zrt.-vel összefüggésben, hanem az Orbán Viktorról és Kövér Lászlóról az egykori Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) számítógépein talált adatsorok kapcsán kérdezte a közelmúltban a Budapesti Katonai Ügyészség a nemzetbiztonsági bizottság korábbi tagjait – közölte a Heti Válasz. A lap értesülései szerint az eljárás az elhárítást jelenleg is irányító Balajti László feljelentése nyomán indult ismeretlen tettes ellen. A szervezet számítógépein több olyan telefonbeszélgetés-, híváslista- és cellainformáció-elemzés maradt vissza, amely parlamenti politikusokat érint. A Heti Válasz úgy tudja, az elhárítás egyik volt felső vezetője „Ovi” és „Bajusz” nevű mappákba mentette a vélhetően a kormányfőről és a házelnökről gyűjtött adatokat.
A Magyar Nemzet információi szerint a bizonyítékok Balajti hivatali elődjének, Laborc Sándornak a hivatali laptopjából kerülhettek elő, amelyet a tábornok még a hivatali ideje alatt egy jobbra cserélt le. A számítógép későbbi átvizsgálásakor is találhattak politikusok megfigyelésére utaló információkat.
*
A Heti Válasz tudomása szerint az őszödi beszéd 2006-os kiszivárgását követő fideszes vezetői egyeztetésekről szintén keletkeztek műveleti információk a szolgálatoknál. A lap közölte, ez nem feltétlenül botrány, hiszen ha olyasvalakitől került el a hanganyag az akkori ellenzék valamely potentátjához, akit eleve figyelt a nemzetbiztonság, legálisan is keletkezhettek „mellékes” feljegyzések egy-egy fideszesről. Mint írták, létezett olyan NBH-célszemély, akit összefüggésbe hoztak Gyurcsány Ferenc őszödi beszédének terjesztésével: a három évvel később egy bolíviai kommandós akcióban kivégzett magyar újságíró, Rózsa-Flores Eduardo. A Heti Válasz úgy tudja, a mostani nyomozás tárgya, hogy kik és milyen célból tették fel a Rózsa-Flores megfigyeléséhez, ellenőrzéséhez szükséges telefonlistára a Fidesz egyik központi számát, illetve Orbán Viktor egyik családtagjának mobilelérhetőségét. A Magyar Nemzet értesülései szerint a szóban forgó számot a miniszterelnök egyik gyermeke használhatta.
A Heti Válasz kitér a katonai ügyészség előtt lévő, a lehallgatási botrányba kevert UD Zrt. sorsát megpecsételő úgynevezett hackerügyre is. A nyomozó hatóság egy éve gyanúsította meg Laborc Sándort a vagyonvédelmi cég lerohanása miatt, és ehhez az eljáráshoz csatolták azt a feljelentést is, amit a szolgálatokat ért informatikai támadások miatt Demeter Ervin, a Fidesz szakpolitikusa tett. Felidézik a történet kezdetét, hogy a külhoni hírszerzési feladatokat ellátó Információs Hivatal egyik műveleti tisztjének gépén kémszoftvert találtak. Miután azonosították a betörőt és átkutatták számítógépét, az ott tárolt adatok arról árulkodtak, hogy a hacker más állami nyilvántartórendszerekhez is hozzáfért. Kiderült, hogy a betörő az NBH fizetett munkatársa, akit Szilvásy György ajánlott be a hivatalnak.
Elgázolt egy embert a vonat Kecskeméten