The Independent
Senki sem kétli, hogy Kadhafi vesztett. A kérdés inkább az: ki nyert? – kezdi véleménycikkét a brit független napilapban Patrick Cockburn. A szerző szerint a Tripoliba vonuló rendszerellenes fegyvereseket mindössze a közös ellenség kovácsolta egybe, semmi más. Kérdéses az is, mekkora legitimitása és tekintélye van a Bengáziban alakult Átmeneti Nemzeti Tanácsnak, amelyet annyi külföldi állam elismert. A líbiai lázadók számára figyelmeztető példa lehet Afganisztán, ahol a tálibellenes erők külföldi katonai segítséggel arattak diadalt, majd arrogáns, ellenfeleivel leszámolni akaró rezsimet állítottak fel.
Franffurter Allgemeine
Több német újság, közöttük a konzervatív napilap is a német diplomácia és külpolitika kudarcáról írt azáltal, hogy Berlin nem volt hajlandó segíteni szövetségeseinek a líbiai hadműveletekben. Németország, amely mindig is a közös európai védelem támogatója volt, nem volt szolidáris a hasonlóan gondolkodó országokkal, ehelyett hamis indokokkal, és főleg belpolitikai megfontolásból meghátrált. Ez hosszú távon kárt okoz Berlin biztonságpolitikai hitelességének – fejti ki véleményét a frankfurti lap.
Der Tagesspiegel
Tripoli eleste komoly figyelmeztetés Bassár el-Aszad szíriai vezetőnek és más, még hatalmon lévő önkényuralkodóknak: „a ti hatalmatok is megdőlhet” – véli a német liberális lap.
El Pais
A forradalmi hullám, amely megrengette az arab világot, új lendületet kapott a líbiai felkelők sikerével – véli a baloldali spanyol napilap. „Már látható, hogy az Aszad-rezsimre hasonló sors vár, mint Moammer el-Kadhafi líbiai vezető diktatúrájára” – olvasható.
Global Times
A Nyugat felelőssége, hogy helyreálljon a közrend Líbiában – írja az állami kézben lévő pekingi újság. „A Kadhafi-rendszer megdöntése nagy látványosság a sajtónak, de az újjáépítésről folytatott vita nem lesz az” – olvasható.
CNN
Egyre erősödik azok hangja, akik újra rács mögött szeretnék látni a Lockerbie-merénylet elkövetőjét, a líbiai Abdelbaszet al-Megrahit. A férfit 2009 augusztusában engedték szabadon skóciai börtönéből, tekintettel súlyos betegségére, amelyben az akkori orvosi vélemények szerint három hónap alatt meg kellett volna halnia. Al-Megrahi azonban ma is él, legutóbb egy hónapja vonta magára a figyelmet, amikor Kadhafi támogatói között látták Líbiában. Amerikai szenátorok kijelentették: az új líbiai vezetésnek ki kell adnia Al-Megrahit az Egyesült Államoknak, hogy ott állítsák bíróság elé, és a brit miniszterelnök, David Cameron is szívesebben látná börtönben a Pan Am légitársaság 259 utasának halálát okozó elkövetőt.

5 magyar harcos a balliberális gyűlölethadjárattal szemben – évek óta büszkén állják a sarat