A magyar állampolgárságú férfit emberöléssel gyanúsították meg, így a történtek miatt már előzetes letartóztatásba helyezett hat másik ember mellett ő az első, akit a hatóság konkrétan összefüggésbe hozott a sértettek halálával. Az NNI továbbra is úgy tartja, hogy az áprilisban, illetve a két hete elfogott hat terhelt mindegyikének köze van a négy ismeretlen áldozat halálához, de őket még nem gyanúsították meg emberöléssel.
A rendőrség tegnap ismét kivonult Csepelen arra a területre, ahol a hajléktalankolónia tagjai élnek, és újabb helyszínelésbe kezdtek. Bartha László, az NNI szóvivője lapunknak az akciót adatgyűjtésnek nevezte, a testület nem erősítette meg, hogy a nyomozók további áldozatok után kutatnak. Vélhetőleg a Csepel északi részén megtalált újabb holttestek létét igazolja, hogy a helyszínt biztosító rendőrök tegnap senkit nem engedtek be a területre, távol tartották az újságírókat, fotóriportereket is. A sorozatgyilkosság ügyében továbbra is hírzárlat van, így nem tudni, hogy az újabb gyanúsítottra a korábban őrizetbe vett személyek vallottak-e rá terhelően. A két hete elfogott, először szerbnek mondott, majd macedónként emlegetett titokzatos férfi, Aleksandar Mecevnek együttműködését mutatja a hatóságokkal, hogy a négy áldozatot rejtő sírgödröt ő mutatta meg a nyomozóknak.
*
Amint arról korábban beszámoltunk, két hete négy ismeretlen áldozatot rejtő sírgödröt tártak fel a nyomozók Csepelen. Csizner Zoltán, az NNI igazgatója néhány nap múlva közölte, hogy a hatóság gyanúja szerint a bűncselekmény mögött az elkövetői és a sértetti oldalon is a környéken élő hajléktalanok állnak. A rendőrség szerint a társadalomból kivonult, kontroll nélküli emberek saját törvényeik szerint élnek, a bűneseteket nem jelentik be, nézeteltéréseiket egymás között rendezik el. A csepeli erdőben megtalált sértettek eltűnését senki sem jelentette korábban. Rendőrségi forrásunk szerint utóbbi tény összeadódik azzal, hogy a holttestek nagyon rossz állapotban vannak, az első szemlén az igazságügyi szakértő sem nevezte valószínűnek, hogy azonosítani lehessen azokat. Bár a genetikai technológiák komoly fejlődésen mentek át az utóbbi években, a sértettektől nyerhető DNS mellett a szakembereknek szükségük lenne a sértettek olyan személyes tárgyaira – fésű, fogkefe, ruházat – is, amelyekkel a mintákat össze lehetne vetni, tudomásunk szerint ilyenek viszont nincsenek. Amennyiben nem sikerül megállapítani az elhunytak személyazonosságát, az önkormányzat a saját költségén, névtelenül temeti el őket. Az áldozatokat a jogszabályok szerint ilyenkor nem szabad elhamvasztani, hogy a maradványokat egy esetleges későbbi vizsgálatnál is használni lehessen.
A rendőrség tegnap nagy erőkkel kezdett, újabb helyszíni szemléje árnyalja azokat a sajtótalálgatásokat, amelyek szerint a csepeli négyes gyilkosság elszigetelt eset, és hasonló bűncselekmények nem jellemzik a hajléktalanok közösségeit. Számos civil szervezet is tiltakozását fejezte ki a Belügyminisztérium és a rendőrség által tervezett, az otthontalanokat érintő átfogó ellenőrzés-sorozat miatt. Szakemberek szerint a razziákkal azonban számos hasonló vagy más jellegű bűncselekményre is fény derülhetne, illetve az intézkedések számos ember életét menthetnék meg. A Baptista Szeretetszolgálat szerint a tervezett ellenőrzések megkönnyíthetnék a karitatív szervezetek munkáját is, mert a regisztrációval olyan emberekhez is eljuthatnának, akikről eddig nem volt tudomásuk.

5 magyar harcos a balliberális gyűlölethadjárattal szemben – évek óta büszkén állják a sarat