Más szellemiségben indultunk el tíz hónappal ezelőtt az előző városvezetéshez képest, és az eddig elért eredményeinket három úton értük el – hangsúlyozta Tarlós István (Fidesz– KDNP) főpolgármester a zöld könyv bemutatásakor. Kifejtette: – A 2010-es októberi önkormányzati választást követően elsőként az általános rendteremtéshez fogtunk hozzá, ideértve az önkormányzati cégek igazgatóságainak és felügyelőbizottságainak az átalakítását, a visszaélésekhez vezető szerződéskötési gyakorlat megváltoztatását. – Eddig csaknem öt- milliárd forintot takarítottunk meg – fűzte hozzá Tarlós István, aki már az azonnali kezelést igénylő ügyek közé sorolta az Alstom-kérdést. A főpolgármester továbbra is a legnagyobb sikernek tartja, hogy sikerült korrigálni a főváros számára előnytelen szerződést. Szerinte elsősorban a négyes metró beruházása, az ahhoz adott 180 milliárd forintos EU-támogatás elvesztésének veszélye és közvetlenül az idő rövidsége indokolta, hogy a metrókocsik beszerzésére a megállapodás mellett döntsenek. Utalt arra, hogy a városvezetés kialakított egy hosszú távú koncepciót Budapest irányítására. Kiemelt terület az új pénzügyi politika, a kulturális program, és már készül Budapest tudományos programja is.
Az egészségügyben a városvezetés kifejezetten üdvözli, hogy a 12 fővárosi fenntartású kórház végre állami kézbe kerül, és egységesítik az eddigi átláthatatlan működtetési viszonyokat. – Míg az egykori Honvédkórházban például kihasználatlanok a legmodernebb berendezések, addig a Szent János Kórházban XIX. századi körülmények között műtenek – vázolta Tarlós István, aki a legelszántabb a hajléktalankérdés megoldásában.
Megerősítette a lapunkban már kifejtett álláspontját: a csepeli tragédia óta nem lehet tovább csak szociális problémaként kezelni a hajléktalanbűnözést. A város már idén télen elhelyezést, emberibb körülményeket és munkát kínál a fedélnélkülieknek.

Amikor a fiúk vödörrel jártak locsolkodni – fotókon a régi idők húsvétjai