A miniszterelnök a szombati, révkomáromi magyar–szlovák miniszterelnöki találkozót követően a Népszabadságnak adott interjúban megerősítette: a szlovák legfőbb ügyész nyilatkozata a pozsonyi parlamenti bizottság ülésén ez ügyben Magyarország számára nem elegendő. „Én úgy gondolom, hogy ha két szomszédos ország viszonylatában az egyik azt kéri, hogy legyen vizsgálat, akkor uniós tagországok, partnerek és barátok között az a legkevesebb, hogy ezt elvégzik, és az eredményről tájékoztatnak. Mi továbbra is ezt várjuk” – mondta a miniszterelnök a lap hétfői számában megjelent interjúban.
„Néhány napot még várunk, s ha addig sem jön válasz arra, hogy jogszerű és arányos volt-e a szlovák rendőrség fellépése, akkor nemcsak a kormánytagok illetékeseivel, hanem a parlamenti pártokkal is egyeztetni fogunk további lépéseinkről” – mondta a miniszterelnök. A Népszabadságnak adott interjúban a miniszterelnök – arról a javaslatról, amelynek célja a távirati irodának adott korábbi nyilatkozata szerint, hogy csökkenjen annak a veszélye, hogy a magyar nacionalizmus és radikalizmus átléphesse az országhatárt – kifejtette: „újabb kezdeményezésekkel fogok élni, hogy szabályozzuk felelősségteljesebben a nemzeti és más kisebbségi közösségek sérelmére elkövetett cselekményeket, mert ez a probléma már nem Magyarország belügye, hovatovább regionális, európai üggyé tornyosulhat”.
A napilapnak adott nyilatkozatában a miniszterelnök annak a véleményének adott hangot, hogy bár a fasizmus és a neonácik elleni küzdelem is fontos, de összehasonlíthatatlanul nagyobb társadalmi veszélyt és kockázatot hordoz a nacionalizmus. A nacionalizmus pedig „sokunk érzése szerint Szlovákiában ott kopogtat a szlovák kormány politikai ajtaján, sőt már át is lépte azt a bizonyos küszöböt, (...) a jelenlegi kabinet nemcsak flörtöl, hanem el is jegyezte magát a nacionalizmussal” – mondta Gyurcsány Ferenc. Alkudozni magyarságunk legalapvetőbb tényeiről és jogairól nem lehet, teljesen abszurd, hogy arról vitatkozik két ország miniszterelnöke, hogy miként írják a tankönyvekben azt a falut vagy várost, ahol a diák és a pedagógus született – jelentette ki a miniszterelnök arra a felvetésre, hogy reménykeltő lehet a szlovák miniszterelnök által ígért kompromisszumos megoldás a tankönyvügyben. „Önfeladás lenne, ha csak azt igényelnénk, hogy szlovákiai tankönyvekben a tanulók anyanyelvén lehessen írni helység- és földrajzi neveket. Azt kell igényelni, hogy szabadon lehessen használni a szomszédos ország tankönyveit is. Nálunk a szlovákiai, odaát pedig a magyarországi kiadványokat, legalább segédtankönyvként” – szögezte le a miniszterelnök.
(Népszabadság)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.