Megtorpedózott csepeli népszavazás: háttérben az MSZP?

A csepeli Fidesz–KDNP-frakció szerint az MSZP inspirációjára nyújtott be kifogást egy magánszemély a kerületben kezdeményezett népszavazás ellen – mondta Németh Szilárd kerületi frakcióvezető pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.

MNO
2009. 03. 27. 10:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy magát magánszemélynek valló állampolgár feltételezhetően azzal a céllal adott be kifogást, hogy ne lehessen június 7-én, az európai parlamenti választással egy időben megtartani a Csepel SC, valamint a Béke téri és Kis-Duna-parti ingatlanok sorsáról, illetve a Weiss Manfréd Kórház visszaszerzéséről kezdeményezett népszavazást – mondta a csepeli frakcióvezető. A várospolitikus közlése szerint ha az Országgyűlésben többséget kap a Fidesz javaslata, amely 72-ről 42 napra csökkentené a népszavazás kiírásától a voksolásig tartó folyamatot, akkor tartható a június 7-i dátum, amelyet az eredményes, érvényes és olcsó referendum érdekében javasolt az ellenzéki frakció.

Németh Szilárd elmondta: a csepeli jegyző azután volt „kénytelen” hitelesíteni a kezdeményezést, hogy a jogerős bírósági döntés megállapította, a három kérdés nem ütközik a költségvetésbe, a területek az önkormányzat illetékességébe tartoznak, és egyértelmű válasz adható rájuk, tehát referendumra bocsáthatók. A kifogást emelő magánszemély ezzel szemben arra hivatkozik, hogy a népszavazás kárt okozna vagy az ingatlanfejlesztőknek, vagy az önkormányzatnak, ha nem tudna bevonni tőkeerős befektetőket. Németh Szilárd felszólította az állampolgárt, álljon a nyilvánosság elé, mint ő maga a népszavazás kezdeményezőjeként.

A frakcióvezető úgy látja, az eddigi példák is azt bizonyítják, hogy nyáron nem lehet érvényes népszavazást tartani, az urna elé csábítani az embereket, és ha június 7-én nem lehet, akkor csak júliusban vagy augusztusban tartható meg a 6300 aláírást igénylő referendum. Németh Szilárd hangsúlyozta: az ingatlanokat köztulajdonban kell tartani és a civil mozgalmak céljaira hasznosítani őket. Hozzátette, hogy a Csepel SC ingatlanjai mögött egy olyan alapítvány áll, amelynek kuratóriumában nincs sem sportoló, sem edző, a háttérben pedig egy belizei offshore cég áll.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.