Hozzátette: a több mint 8 millió választópolgárnak április 6-10. között kell megkapnia a választásról szóló értesítőt és az ajánlószelvényt. A választáson csak pártok állíthatnak listát, és csak akkor, ha összegyűjtöttek 20 ezer érvényes ajánlószelvényt.
A pártoknak május 8-ig kell benyújtaniuk az érvényes ajánlószelvényeket az OVB-hez, és addig jelenthetik be a listákat. A listák 66 nevet tartalmazhatnak, ebből 22 kerül fel a szavazólapra (mert Magyarország 22 képviselőt küldhet az Európai Parlamentbe), amely az egész országban egységes lesz.
Akik a szavazás napján nem tartózkodnak a lakóhelyükön, de élni kívánnak a választás jogával, a választás előtti péntekig – azaz június 5-én 16 óráig – kérhetik a lakóhely szerint illetékes jegyzőtől az igazolást. Akik a külképviseleteken kívánnak szavazni, május 22-ig kérhetik felvételüket a külképviseleti névjegyzékbe. A június 7-i választás sajátossága, hogy nemcsak a magyar állampolgárok, hanem a Magyarországon lakóhelyet létesített uniós polgárok is szavazhatnak, ha ezt kérik.
A 2004-es EP-választáson már volt 1500 ilyen polgár, akiket értesítettek arról, hogy szerepelnek a névjegyzékben. A mostani választásra további 105 ezer uniós polgárt tájékoztattak arról, hogy szavazhatnak június 7-én Magyarországon. Ezek az uniós polgárok április 30-ig kérhetik névjegyzékbe vételüket, de már jelentkezett mások mellett 530 román, 180 német, 70 szlovák és 30 lengyel állampolgár. Az uniós országok választási szervei május 10-20. között kölcsönösen tájékoztatják egymást arról, hogy állampolgáruk mely országban kérte névjegyzékbe vételét, ilyenkor az anyaországban törlik a választót a névjegyzékből. Így akadályozzák meg, hogy valaki két helyen szavazzon.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.