A tűz keletkezéséhez az is elegendő, ha csak pár percre távozunk a helyiségből, ezért a téli időszakban fokozottan vigyázzunk a nyílt lángra, gyertyára, csillagszóróra, és soha ne hagyjuk azokat felügyelet nélkül, amennyiben távozunk a helyiségből a gyertyát gondosan oltsuk el.
A téli szünidőben felügyelet nélkül otthon tartózkodó gyermekek elől a biztonság érdekében fontos, hogy a tűzgyújtásra alkalmas eszközöket – gyufa, öngyújtó – elzárjuk. Ellenkező esetben feltételezhető, hogy még nem kellő körültekintéssel igyekeznek a gyertyát, csillagszórót meggyújtani, és sajnos egy ilyen játékos próbálkozásnak súlyos következményei is lehetnek.
Az úgynevezett „karácsonyfatüzek” elsősorban január hónapban fordulnak elő, mert a kiszáradt, de gyantás fenyőfa már a legkisebb gyújtóhatásra (pl.: csillagszóró szikrája) is belobbanhat. Szilveszter idején az engedéllyel vásárolható „kis és közepes tűzijátékok” felelőtlen használata okozhat lakás-, erkély- vagy gépjárműtüzet. A petárdák árusítása, birtoklása és használata a polgári célú pirotechnikai tevékenységek felügyeletéről szóló 155/2003. számú kormányrendelet értelmében 2005. november 23. óta tilos – emlékezetet a közlemény.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.