Hívás Kulcsárnak: „kéne pénz”

Kulcsár Attila a saját pénztartalékából adott ügyfeleinek, ha sürgősen szükségük volt néhány millióra – derült ki az egyik tanúként meghallgatott valamikori ügyfél, egy rendszerváltó politikus vallomásából a Fővárosi Bíróságon (FB) folyó büntetőper szerdai tárgyalásán.

WA
2011. 11. 16. 17:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tanú, aki az 1990-es évek első felében a kormányoldal ismert alakja volt, elmondta: egy ismerőse ajánlotta neki Kulcsárt, ezért 2000-ben rá – mint a K&H brókercégének dolgozójára – bízott 30-40 millió forintot vagyonkezelés, illetve portfóliókezelés céljából. Többször előfordult, hogy a tanú telefonált a brókernek: „kéne pénz”. Mire Kulcsár mondta, hogy a pénz le van kötve, de ha sürgős, akkor „ki tudja segíteni”. Ezután a bróker személyes megbízásait teljesítő Szekér Gyula taxis vitt az akkoriban már ügyvédi irodájában dolgozó tanúnak 2-3 millió forintot borítékban.

A tanú tudomása szerint ezek az összegek Kulcsár készpénztartalékából származtak, mely feltételezése szerint azt a célt szolgálta, hogy ha – a Kulcsár számára fontos – ügyfeleknek sürgősen kellett pénzük egy része, akkor rövid időre innen adott nekik a bróker azért, hogy emiatt ne kelljen a gyümölcsöző lekötéseket felszabadítania.

A tanú beszélt arról is, hogy amikor „taxis Gyuszi” vitte a borítékban a milliókat, akkor semmit nem kellett aláírni, de – mint mondta – néhány nap múlva bement a brókercéghez, hogy aláírja a szükséges bizonylatokat és a pénzmozgást a számlájáról „visszarendezzék”.

A tanú elmondta, hogy a botrány 2003. nyári kipattanása előtti legutolsó portfólió-kimutatás szerint 54 millió forintja volt a számlán, ám mikor kiderült, hogy valójában jóval kevesebb volt, Kulcsár pedig eltűnt, bement a bankba, ahol akkoriban a megmaradt mintegy 20 millió forintját kapta csak vissza. Azután egy hosszas peren kívüli egyezkedést követően fél évtized elteltével sikerült megállapodnia a pénzintézettel, ám ennek részleteiről a tanú a K&H-val kötött egyezségre hivatkozva nem számolt be.

A tanú elmondta: a botrány kipattanásakor „borzasztó kellemetlen” volt számára, rontotta jó hírnevét, hogy a sajtó Kulcsár VIP-ügyfeleinek sorában emlegette őt is, ezért a szerdai tárgyaláson kérte neve zártan kezelését, és nem járult hozzá sajtóban történő közléséhez. A büntetőper tanúk meghallgatásával folytatódik az FB-n.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.