Az FKF Zrt.-t érintő előterjesztést 19 igen szavazattal, 12 tartózkodás mellett fogadták el. A testület az idén júniusban döntött arról, hogy hat, százszázalékos fővárosi tulajdonú céget (annak üzletrészeit, részvényeit) – Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt., Budapesti Temetkezési Intézet Zrt., Főkert Nonprofit Zrt., Főkétüsz Fővárosi Kéményseprő-ipari Kft., Főtáv Budapesti Távhőszolgáltató Zrt., Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft. – apportálnak a Budapesti Városüzemeltetési Központba.
György István, városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes már akkor jelezte, hogy az FKF Zrt. is a BVK része lenne, a társaság szétválása után. A közterület-fenntartó ügyében október végén döntöttek a képviselők, így megkezdődött a közútfenntartási ágazat leválasztása. A koncepció szerint a BVK által ellenőrzött társaságok közé tartozik majd a később létrehozandó Fővárosi Energiagazdálkodási Kft. is. Az FKF Zrt.-t részvényeinek értékelése és auditálása után apportálják a Budapesti Városüzemeltetési Központba, a könyvvizsgálói feladatokkal a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft.-t bízzák meg.
Módosul a díszkivilágításról szóló rendelet
A Fővárosi Közgyűlés szerdán 21 igen és 10 nem szavazattal, egy tartózkodás mellett elfogadta a díszkivilágításról szóló rendelet módosítását. Díszkivilágítást kap a budai Várban lévő Görgey-szobor, a belvárosi Reagan-szobor és a kőbányai, Magyar Oltár elnevezésű millecentenáriumi emlékmű. Emellett bővül a kör olyan elemekkel is, amelyeknek a műszaki átadása még nem történt meg. Eszerint díszkivilágítás kap majd egyebek mellett az I. kerületi Horváth-kertben lévő Haydn- és Chopin-szobor, valamint a katyni mártírok óbudai emlékműve. Losonczy Pál, a Jobbik fővárosi frakciójának vezetője módosító indítványt nyújtott be, kezdeményezve, hogy szüntessék meg a Károlyi Mihály-szobor díszkivilágítását, ezt a javaslatot az előterjesztő befogadta.
A díszkivilágítás üzemeltetési költségei rendelkezésre állnak. György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes előterjesztésében úgy fogalmazott: ez „nemcsak költség a főváros számára, hanem többirányú bevételt is jelent”. Indoklása szerint „a budapesti lakosok és a turisták szubjektív közérzetének, hangulatának kedvező befolyásolásán túl” a közvetett hatás lemérhető a turizmusból származó adóbevételekből is.
A fővárosi önkormányzat csaknem 300 szobor, épület, emlékmű díszkivilágítását üzemelteti, ezek között van a Bécsi kapu, az Erzsébet híd és a Lánchíd, a Sándor-palota, Szent Gellért püspök szobra, a Szent István-bazilika, az Országház és a Magyar Állami Operaház.
Pénzt kap a cigány önkormányzat
Négymillió forint többletforráshoz jut a Fővárosi Cigány Önkormányzat (FCÖ), erről szerdán 29 igen és 3 nem szavazattal döntött a Fővárosi Közgyűlés. Előzőleg Makai István, az FCÖ elnöke levélben fordult Csomós Miklós főpolgármester-helyetteshez, hogy kiegészítő működési támogatást kérjen a szervezetnek év végéig. Mint írta, ennek hiányában ellehetetlenül a működésük.
A négymillió forintot az általános tartalék terhére biztosítják, az összeget személyi juttatásokra, munkaadói járulékokra, dologi kiadásokra, illetve a működésre fordíthatja a Fővárosi Cigány Önkormányzat. A fővárosi önkormányzat az idén több mint 100 millió forint támogatást biztosít a fővárosi területi kisebbségi önkormányzatoknak.