Díjazták a fogyatékosságbarát munkahelyeket

Átadták a fogyatékosságbarát munkahely elismeréseket csütörtökön Budapesten, az idén kilenc cég lett nyertes.

PR
2012. 03. 01. 16:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elismerést Budapest XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata, az ugyancsak XVIII. kerületi Bababirodalom Bölcsőde és Szolgáltató Központ, a Grundfos Magyarország Gyártó Kft., az IBM Magyarország, az Interplán Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a McDonald's Magyarországi Étterem Hálózat Kft., a Provident Pénzügyi Zrt., a „Teljes Életért” Nonprofit Közhasznú Kft. és a Tesco-Global Áruházak Zrt. nyerte el idén – közölték csütörtökön az MTI-vel a díjat átadó szervezetek. A díjat a Nemzeti Erőforrás Minisztérium, az Amerikai Kereskedelmi Kamara, a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület és a Salva Vita Alapítvány közösen adta a pályázati feltételeket sikeresen teljesítő munkáltatóknak.

A cégek meghatározták azokat a rövid távú, három hónapon belül megvalósítandó és középtávú (2 éven belül megvalósítandó) fejlesztéseket, amelyeket a fogyatékos személyek toborzása, foglalkoztatása, megtartása érdekében tervez. A rövid távú fejlesztések megvalósulását 3 hónap elteltével szakértők ellenőrzik. A nyertes cégek két évig használhatják a fogyatékosságbarát munkahely logót; ez a középtávú fejlesztések igazolását követően további két évre többször is meghosszabbítható.

Budapest XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata például kezdeményezte, hogy munkahelyet teremtenek megváltozott munkaképességű, fogyatékossággal élő személyeknek. A kerületi Bababirodalom Bölcsőde és Szolgáltató Központ többek között hallássérült munkavállalót alkalmaztak, akinek integrációja elősegítése érdekében érzékenyítették a dolgozókat, míg a Grundfos 2001 óta foglalkoztat megváltozott munkaképességűeket a nekik kialakított rehabilitációs részlegeken, ahol jelenleg több mint 100 munkavállaló dolgozik.

A munkavállalók körülbelül 90 százaléka megváltozott munkaképességű

Az ugyancsak díjazott IBM vezetése régóta elkötelezett, és vállalati értékként kezeli a munkavállalói sokszínűséget, ezek között a fogyatékos emberek toborzását, foglalkoztatását és megtartását, az Interplánnál – amely kiemelt akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkező védett foglalkoztató – pedig a munkavállalók körülbelül 90 százaléka megváltozott munkaképességű. A piaci feltételekhez igazodva, profitorientált módon végzi a munka-rehabilitációt – olvasható a közleményben.

McDonald's például összesen 16 megváltozott munkaképességű, értelmi sérült vagy autizmussal élő személy felkészítését és foglalkoztatását teljesítette, a Providentnél pedig szabályzatot készítettek a munkahelyi diverzitásról, amely kiemelt célcsoportként kezeli a megváltozott munkaképességű, fogyatékos munkavállalókat. A pályázat keretében a „Teljes Életért” Nonprofit Közhasznú Kft. munkavállalói közül 13-an sikeresen elvégezték a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége által szervezett alapfokú jelnyelvi tanfolyamot, így már valamennyi telephelyükön biztosított a hallássérült munkavállalókkal való kommunikáció. A Tesco-nál például 2010 év elején indították el a „Befogadó Közösség” programot, melynek keretében vállalati szinten 2011. év végéig összesen 1100 fő megváltozott munkaképességű és fogyatékos személy felvételét tűzték ki célul.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.