Még a tavaszi ülésszakban szavazhat a jegybanktörvénymódosításáról az Országgyűlés – jelentette be Rogán, aki ezt az után mondta, hogy az IMF/EU-tárgyalásokat tárca nélküli miniszterként vezető Varga Mihály kezdeményezésére a parlament úgy döntött, elhalasztja a jegybanktörvény módosításának hétfőre tervezett zárószavazását. Így lehetősége nyílik a kormánynak arra, hogy lefolytassa az egyeztetéseket a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) a jegybanktörvényben még esetleg szükséges módosításokról – közölte a Fidesz frakcióvezetője hétfői sajtótájékoztatóján.
Elmondta, hogy a törvény kapcsán öt fél között kell egyeztetni, amely egyáltalán nem könnyű feladat, emiatt is van késés. A frakcióvezető emlékeztetett arra, hogy az MNB-elnök fizetése kapcsán sikerült megállapodni, míg az eskü kapcsán nem indított eljárást Brüsszel. Szólt arról is, hogy a bizottság jelenleg hét ország ellen folytat eljárást az adott jegybanktörvények miatt. A politikus elmondta, hogy a jegybanktörvény részletkérdéseiről Varga Mihály tárca nélküli miniszter egyeztet a frakcióval is.
A jegybanktörvényt módosító törvényjavaslat zárószavazásának elhalasztása lehetőséget teremt arra, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a magyar kormány meg tudjon állapodni a jegybanktörvény nyitva maradt, vitás kérdéseiről – válaszolta a Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI kérdésére hétfőn. Megismételték, hogy a kormány prioritásként kezeli a Magyar Nemzeti Bank függetlenségével kapcsolatos kötelezettségszegési eljárás lezárását, és azt, hogy az EKB és részben a Nemzetközi Valutaalap (IMF) által igényelt további finomításokkal kapcsolatosan ötoldalú egyeztetések folynak. (MTI)
Egyharmad
Rogán elmondta, hogy döntés született a szakképzésben tanítandó közismereti tárgyak arányáról is, amelyet egyharmad arányban határozott meg a frakció. A büntető törvénykönyv vitájáról úgy vélekedett, hogy 65 éven felülieket érintő bűncselekmények kapcsán szigorított büntetési tételeket javasolt a frakció. – A frakción belül felmerült a halálbüntetés kérdése, de ezt elvetettük – tette hozzá.
A politikus ragaszkodik ahhoz, hogy abban az esetben, ha valaki nem küldi el az Állami Számvevőszék által kért kötelező tájékoztatást, az essen a Btk. hatálya alá. Rogán sajnálatát fejezte ki az ügyben, hogy az MSZP képviselői nem jelentek meg a nemzeti összetartozás napjának kezdetén a parlamentben. Számunkra a nemzet mindenkit kifejez, aki a határon belül él, és az irigység és a gyűlöletkeltés ellen mindenkit meg fogunk védeni – hangsúlyozta Rogán.