A vádirat szerint a Média Magnet Kft. – amely a hatodrendű vádlott nyomozati vallomása szerint Puch László cége – nyolc tanulmányt készített a BKV Zrt. részére, azokért a közlekedési vállalat 25,4 millió forintot fizetett ki. „A tanulmányok a BKV Zrt. számára szükségtelenek voltak, felhasználásra nem kerültek” – áll a vádiratban.
H. Éva 2007. február 1-jétől a BKV Zrt.-hez tartozó DBR Metro részlegénél volt alkalmazásban sajtóreferensként, majd 2008. február 10. és 2009 augusztusa között Hagyó Miklós elsőrendű vádlott mellett, a főpolgármester-helyettesi kabinetben, megbízással sajtó- és PR-tanácsadói munkakört látott el.
Többen tagadták bűnösségüket
Mint az ismert, a Hagyó-per tizenötödrendű, tizenkettedrendű, tizenegyedrendű, tizedrendű, kilencedrendű és hatodrendű vádlottja is tagadta bűnösségét. Hagyó szintén tagadta az ellene és társai ellen folyó per korábbi tárgyalásán a negyedrendű vádlott által a nyomozati szakban tett vallomások őt terhelő állításait a Kecskeméti Törvényszéken. Nem először tett ilyet, október elején Antal Attila, a Budapesti Közlekedési Vállalat Zrt. egykori vezérigazgatójának nyomozati szakban tett vallomását nevezte valótlanságnak, és közölte, hogy ő senkit nem utasított szerződéskötésre.
A vádirat szerint a Hagyó által létrehozott és vezetett bűnszervezet 2007 januárjától 2008 augusztusáig 1,49 milliárd forintot meghaladó vagyoni kárt okozott a BKV-nak. A Központi Nyomozó Főügyészség folytatólagosan, bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt vádolta meg Hagyó Miklóst és társait.