Hagyó-per: ártatlannak vallotta magát a sajtós

A Hagyó-per kilencedrendű vádlottja, Z. Tibor ártatlannak vallotta magát a keddi tárgyaláson.

WA
2012. 11. 20. 13:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem ismerte el bűncselekmény elkövetését Z. Tibor kilencedrendű vádlott, aki a bíróság előtt fenntartotta a nyomozati szakban tett vallomását a Hagyó Miklós és társai ellen, a Kecskeméti Törvényszéken folyó per keddi tárgyalási napján. Z. Tibor Antal Attila vezérigazgató kinevezése után került a BKV Zrt.-hez, ahol 2007-től a sajtóiroda vezetője, majd kommunikációs főosztályvezető, 2008 júliusától pedig közönségkapcsolati főosztályvezető volt.

Felolvasta vallomáskiegészítését

A Magyar Nemzet cikkei a témában:

„Nokia-dobozban adtam át a pénzt Hagyónak” – interjú Balogh Zsolttal

Hagyó felemelkedése és bukása

• „És Demszky Gábornak is voltak elképesztő kérései” – interjú Antal Attilával

• „Nyakó és felesége buszokat kért kölcsön” – beszélgetés Regőczi Miklóssal

A bíró kérdésre elmondta: nem ismeri el a bűnösségét, minden vádpontban ártatlannak vallja magát, kérdésekre a tárgyalás jelenlegi szakaszában nem válaszol. Fenntartotta a nyomozati szakban tett vallomásait, és felolvasta vallomáskiegészítését.

Vallomása szerint amikor a nyolcadrendű vádlott javaslatára BKV Zrt.-hez került, jól szervezett munkahely volt, nem bűnszervezet. Hangsúlyozta: téves az a feltevés, hogy a közlekedési vállalat kommunikációs területen dolgozó munkatársai el tudták volna végezni a külsős cégek által elvégzett munkát, mert nagyon le voltak terhelve. Vallomásában kitért arra, hogy „nagyon naiv volt”, amikor az első kihallgatásra beidézte a rendőrég, ennek ellenére ügyvédjével jelent meg.

Írásbeli vallomást nyújtott be a nyomozóhatóságnak, 2010. február 3-án házkutatást is tartottak a lakhelyén, majd visszavitték a fővárosba és őrizetbe vették. Kérte, engedjék meg neki, hogy értesíthesse a feleségét, amire azt mondták neki, ne idegeskedjen, mert a rádió híreiből már mindenki értesült arról, hogy őrizetbe vették. Átszállították a Gyorskocsi utcába, ahol szavai szerint „a sajtó véresszájú részlege” nem volt jelen. A vele szembeni eljárást elfogadhatatlannak minősítette. Vallomása szerint a sajtóban három név szerepelt a „bűnszervezet” listáján, amelyhez a „politika megtalálta a három embert a névsor elejéről, végéről és a közepéről”. Hozzátette: „a benttartásom még a bentieket is mosolyra késztette, hiszen háromgyermekes apaként nem állhatott fent a szökés és elrejtőzés veszélye”, ráadásul, mint mondta, együttműködött a hatósággal.

A kilencedrendű vádlottat folytatólagosan, bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével mint társtettest, valamint magánokirat-hamisítás vétségével vádolja az ügyészség; 51 napon keresztül tartották előzetes letartóztatásban. Elmondta, hogy letartóztatása idején a megpróbáltatások „külső utasításra, azaz szándékos nyomásgyakorlás részeként, vagy csak úgy, de folytatódtak”. Beszámolt arról, hogy egyszer, kihallgatásra kísérés közben közölték vele, lenne módja megegyezni „bizonyos dolgokban”, és akkor hamarabb hazajuthatna a családjához. A vádban szereplő kommunikációs szerződésekről elmondta: „a teljesítések megtörténtek, minden esetben indokolt szerződésekről volt szó a vádirat állításával ellentétben”.

Megdolgozná Hagyóékat a BKV

A november 15-ei tárgyaláson a BKV Zrt. polgárjogi igényt jelentett be a vádlottakkal szemben a bírósághoz benyújtott indítványában. Kemenes Csaba, a BKV jogi képviselője akkor közölte: a cég polgárjogi igénye megegyezik a vádiratban szereplő vagyoni hátrány összegével, továbbá ezen összeg járulékos költségeit érvényesíti a vádlottakkal szemben. A közlekedési vállalat képviselője részletesen felolvasta a vádiratban szereplő, egyes vádlottak terhére felrótt összegeket.


Az MSZP és az SZDSZ kérését kellett teljesíteni

R. Miklós nyolcadrendű vádlott nyomozati szakban tett vallomása szerint a BKV Zrt. kommunikációs és közbeszerzési szerződéseinek megkötésénél, munkatársak felvételénél teljesíteni kellett az MSZP és az SZDSZ politikusainak a kérését – derült ki a november 8-ai tárgyaláson.

Hagyó tagad

Hagyó Miklós tagadta az ellene és társai ellen folyó per korábbi tárgyalásán a negyedrendű vádlott által a nyomozati szakban tett vallomások őt terhelő állításait a Kecskeméti Törvényszéken. Nem először tett ilyet, október elején Antal Attila, a Budapesti Közlekedési Vállalat Zrt. egykori vezérigazgatójának nyomozati szakban tett vallomását nevezte valótlanságnak, és közölte, hogy ő senkit nem utasított szerződéskötésre.

Ugyanakkor a BKV Zrt. egykori vezetői, Antal Attila és – a Hagyó Miklós miatt halálfélelmet érző – Balogh Zsolt indokoltnak ítélte a menedzserszerződések keretében kifizetett nagy összegű juttatásokat a Hagyó Miklós és társai ellen folyó per október 18-ai tárgyalási napján.

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.