Sajtótájékoztatón nincs baloldali válasz a Gyurcsány Ferenc meggazdagodását firtató kérdésre. Az MSZP szóvivője nem hagyta szóhoz jutni Szigetvári Viktort, a Bajnai-szövetség társelnökét és Molnár Csabát, a Gyurcsány-párt ügyvezető alelnökét, amikor a Hír TV arra volt kíváncsi, hogy a volt miniszterelnök törvényesen és tisztességesen szerezte-e milliárdos vagyonát.
Gyurcsány Ferenc vagyonosodását az ügyészség már nyolc éve gyanúsnak és a jó erkölcsbe ütközőnek találta. Büntetőeljárást azonban a hatóság már nem indíthatott – a felvetődött bűncselekmények elévülése miatt.
Az MSZP sajtófőnöke a Hír TV írásban feltett kérdésére azt válaszolta, hogy a Magyar Szocialista Párt álláspontja szerint Gyurcsány Ferenc törvényesen és tisztességesen szerezte vagyonát.
A Bajnai-szövetség egyik országgyűlési képviselője kibújt az egyenes válasz alól: „Ha valaki Gyurcsány Ferenc vagyonát meg akarja vizsgálni, a jelek szerint Gyurcsány Ferenc áll elébe. Úgyhogy akkor ezt meg lehet tenni. Én nem hiszem, hogy itt találgatásokba kéne bonyolódni” – mondta Szabó Rebeka.
Az MSZP volt elnökhelyettese sem válaszolt érdemben az egykori KISZ-titkár vagyonosodásra vonatkozó kérdésre. Szili Katalin a Hír TV azon kérdésére, miszerint Gyurcsány Ferenc törvényesen szerezte-e a vagyonát, azt válaszolta: „ezt tőle kell megkérdezni, én nem ismerem a vagyoni helyzetét, csak azt, amit a sajtóból lehet olvasni”.
Szili a társadalmi igazságosság világnapján petíciót adott át a jelenlegi kormányfőnek, amelyben – egyebek mellett – méltányosságot kér Orbán Viktortól. Szili Katalin, aki ma már saját pártjában, a Közösség a Társadalmi Igazságosságért Néppártban politizál, a szegénység leküzdését és a munkahelyteremtést sorolta legfőbb célja közé.
A bukott miniszterelnököt és stábját a hétvégén is felzaklatták a vagyongyarapodást firtató kérdések. Szombaton Gyurcsányék ahelyett, hogy válaszoltak volna ezekre, videóra vették a kérdező újságírókat. Gyurcsány Ferenc múlt pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette: üzletemberként nem volt köze a politikához, és mindig tisztességesen, a törvényeket betartva járt el. A közszolgálati televízió Híradója szerette volna megkérdezni Gyurcsány Ferencet, hogy segítették-e őt és a cégét a pártállami időkben kiépített összeköttetései, illetve hogy miniszterelnöki pozíciója elősegíthette-e cégei gyarapodását. Erre a kérdésre azonban nem válaszolt, sőt a kérdés közben kiment a teremből.
Nem lehet megállapítani, voltak-e valós teljesítések és azok a díjazással arányban álltak-e – többek között ezt állapította meg az a felügyelőbizottsági jelentés, amely a paksi atomerőmű és a Gyurcsány Ferenchez köthető Agóra Kft. közti 1997–98-as tanácsadói szerződéseket vizsgálta – írta a szombati Magyar Nemzet. Az 1997–98-ban kifizetett 80 millió forint inflációval számolva ma 213,8 millió forintnak felel meg. A Demokratikus Koalíció elnöke egyébként pont úgy viselkedik a volt cégének juttatott tanácsadói milliók kapcsán, mint amikor fény derült a diplomabotrányára. Először a feleségéhez irányította az érdeklődőket Paks kapcsán Gyurcsány Ferenc, majd támadásba ment át.