A Children Cancer Foundationt New Yorkban alapították 2009-ben, és 2011-ben Floridában is bejegyezték. Ám ez utóbbi államban ahhoz, hogy gyűjthessen adományokat, a jogszabályok szerint megfelelően kellett volna regisztráltatnia magát az FDACS-nél, és a későbbiekben többek közt rendszeresen tájékoztatnia kellett volna a hivatalt arról, mennyi adományt gyűjtött és azt mire költötte.
A Children Cancer Foundation saját honlapján arról számolt be, hogy tavaly decemberben jótékonysági „öt kilométeres Mikulás- futást” tartott a floridai Fort Myersben, amellyel háromezer dollárt gyűjtöttek össze.
Lapunk júniusban számolt be arról, hogy több mint két év alatt egyetlen gyermeket sem utaztatott ki a Délnyugat-floridai Gyermekkórházba kezelésre a Gyermekrák Alapítvány Egyesült Államokban bejegyzett szervezete annak ellenére, hogy Balogh István korábban a sajtónak éppen ezzel a tevékenységgel kívánta bizonyítani, alaptalanul támadják őket. Egy 2012. január 31-én kelt dokumentum szerint a felek arra vállalkoztak, hogy a magyarországi Gyermekrák Alapítvány a Children Cancer Foundationön keresztül lehetőségeket keres, hogy rákban szenvedő gyermekeket az Egyesült Államokban kezelhessenek, illetve hogy mindkét országban közös rendezvényekkel segítsék őket.
A Lee Memorial Health System sajtóosztálya, amelynek tagja a Délnyugat-floridai Gyermekkórház, lapunkat arról tájékoztatta: bár valóban létrejött együttműködési szerződés az alapítvánnyal 2012-ben, azóta azonban egyetlen gyermek sem érkezett kezelésre Magyarországról. Ezenkívül kiderült: noha a New York állambeli Roswell Park Cancer Institute néhány esetben egyeztetett Balogh István alapítványával, magyar gyermekeket egyszer sem kezeltek.
Balogh István korábban hangsúlyozta, a Children Cancer Foundation azért jött létre, hogy együttműködést alakítson ki amerikai kórházakkal, amelyekben orvosi javaslatra kezelhetnek majd magyar rákos gyermekeket, mivel „az Egyesült Államokban jelentősen jobb a rákos gyermekek gyógyulási esélye”.
További részletek a Magyar Nemzet keddi számában.