Csütörtökön tartanak csúcstalálkozót európai uniós kormány- és államfők, ahol a fő téma várhatóan a bevándorlási kvótarendszer lesz. Mint megírtuk, a Le Monde szerint nem látszik olyan komoly ellenállás, ami megakadályozhatná a tervezet elfogadását. Pedig Szlovákia még parlamenti határozatot is elfogadott a menekültkvóták ellen, Robert Fico kormányfő pedig még a Globsec fórum előtt egyeztetett David Cameronnal, majd közösen álltak ki a menekültkvóták ellen.
Mint korábban írtuk, komoly ellentmondás feszül a kormányzat keddi és szerdai kommunikációja között. A Dublin III. uniós rendelet magyar részről történt felfüggesztését kedden Perényi János bécsi nagykövet és Kovács Zoltán kormányszóvivő is elismerte az Index hírportál kérdésére. A Belügyminisztérium az MTI-nek küldött keddi közleményében azt írja: a bevándorlási hivatal technikai okokból, határozatlan ideig a folyamatban lévő ügyekben felfüggeszti „a Magyarországra irányuló dublini transzferek fogadását” – a menekültek visszafogadását más uniós országokból.
Miután szakértők bírálták, az osztrák külügyér és az Európai Bizottság pedig elfogadhatatlannak nevezte az uniós szabály felfüggesztését, változott a hangnem. A külügyminisztérium az MTI kérdésére szerdán már azt közölte, hogy semmilyen uniós jogszabály magyarországi alkalmazásának felfüggesztéséről nincs szó, Szijjártó Péter pedig ezt megerősítve sajtótájékoztatóján közölte: maradéktalanul betartunk minden európai uniós jogszabályt.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!