Mint ismert, november 21-én a Terrorelhárítási Központ (TEK) kommandósai két férfit is elfogtak: egyikük Volvójával állítólag a tizenkettedik kerületbe tartottak, hogy megöljék Orbán Viktort. Legalábbis a Blikk akkor a miniszterelnököt nevezte meg célszemélyként, és ezt az információt hivatalosan azóta sem cáfolták. A gyanúsítottak Volvójából Skoda és Skorpion típusú géppisztolyok, hozzájuk való hangtompítók és tetemes mennyiségű lőszer került elő.
Miután az elfogásuk után egy nappal egy másik akciót is végrehajtott a TEK – két szlovákiai magyar, történelmi játékokat kedvelő fiatalembert és két, haditechnika-mániás magyarországi társukat fogták el; egyikük lakásán komoly mennyiségű gyűjtögetett, illetve saját kezűleg gyártott robbanóanyagot, valamint világháborús lőszereket találtak –, a két akcióról közös, ámde félreérthető közleményt adott ki a központ főigazgatója.
A kommünikét olvasva a sajtóban szinte mindenki egy akciónak értelmezte a két elfogást. A kommunikációs hibából fakadó és napokig tartó zavart végül Pintér Sándor belügyminiszter és Tasnádi László, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkára volt kénytelen feloldani. Tisztázták, hogy a két elfogásnak nincs köze egymáshoz. Pintér Sándor M. Péter és R. Gyula elfogását illetően azt mondta: a védett személyekkel kapcsolatos információgyűjtés során jutottak el hozzájuk.
A belügyminiszter tájékoztatása szerint megfigyelésükhöz operatív eszközöket használtak: lehallgatták őket az autójukban, lakásukon, illetve lehallgatták telefonbeszélgetéseiket is. „Meg kell győzni a mostani vezetőket, hogy adják fel a hatalmukat. A meggyőzés lehet persze egy darab ólom formájában, a fejbe”; „Végre fegyvert fogunk, kinyírjuk az összes rohadék alacsonyrendű génhulladékot magunk közül, együtt a kormányokkal, akik ma hatalmon vannak” – egyebek között ez hangzott el a beszélgetések során. Olyan szövegrészletet is idézett a miniszter, mely szerint „azok, akik ma a törvényeket hozzák, birkák, buták, közönséges bűnözők és hazaárulók, és kivégzendők”.
Tasnádi László mindehhez még annyit tett hozzá, hogy kormánytagot akart kivégezni a két elfogott férfi. (A TEK egyébként csak egy kormánytagot véd: Orbán Viktort.) Az államtitkár azt nem árulta el, pontosan ki ellen tervezett támadást a két elfogott. Tasnádi László azt közölte még, a szélsőséges nézeteket valló gyanúsítottak egy laza szerveződésű, Hadsereg elnevezésű csoporthoz tartoztak.
Múlt héten azonban lapunk beszámolt arról, hogy a két gyanúsított ellen a készülődő Orbán-merényletre továbbra sincs más bizonyíték, mint lehallgatásaik hangfelvételei. A beszélgetések azonban zavarosak. Ez viszont egyelőre a gyanúsításukhoz sem elegendő, így marad a lőfegyverrel, lőszerrel való visszaélés gyanúja.
A Hit Rádió érdeklődésére az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) közölte, hogy a Készenléti Rendőrség lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés elkövetésének gyanúja miatt folytat nyomozást két gyanúsított ellen – írja az Atv.hu.
A nyomozást felügyelő Fővárosi Főügyészség arról tájékoztatta a rádiót, hogy az ügy két gyanúsítottja legalább március 24-éig előzetes letartóztatásban marad. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a Fővárosi Főügyészség „merényletre vonatkozó vagy esetleg arra utaló nyilatkozatot az eljárás során egyáltalán nem tett” (Pontosítás: a cikk korábbi verziójában a két férfi vonatkozásában szerepelt az idézett mondat. A tévedésért az érintettek és olvasóink elnézését kérjük).