Mint az LMP társelnöke felidézte: hétfőn házszabálytól való eltéréssel tárgyalhatja a parlament Rogán Antal, a Fidesz képviselőcsoportjának vezetője és két frakciótársa, Gulyás Gergely és Tuzson Bence közös javaslatát, mely szerint ha pénzügyi intézménnyel kapcsolatban bűncselekmény gyanúja merül fel – a gyanúsítástól függetlenül –, zár alá lehessen venni a cégcsoport vezetői, a felügyelő bizottsági tagok, de még a könyvvizsgálók vagyonát is. A zárolt vagyonokat pedig a kárt szenvedett emberek kártalanítására kellene fordítani. Ehhez a kormánypárti előterjesztéshez kapcsolódóan nyújtja be az LMP hétfőn azt a javaslatát, amelynek értelmében nemcsak a vezető tisztségviselők, hanem mindazon hivatalos személyek vagyonát is zárolni kellene, akik „jobb tudomásuk” ellenére nem tették meg a szükséges intézkedéseket. Ez vonatkozna jegybanki tisztségviselőkre, kormánytagokra és a miniszterelnökre is – mondta az LMP-s képviselő.
A miniszterelnök korábban egy soproni sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, hogy „én rendeltem el a minisztériumok pénzkivételét”. Orbán pénteken a Kossuth rádió 180 perc című reggeli műsorában azt is megerősítette, hogy kapott levelet a Quaestortól a brókercég csődje előtt. Ugyanazon a napon fordultak hozzá, amikor az MNB-nél is bejelentették, hogy baj van, és mindkét levél ugyanazt tartalmazta.
Ezután Orbán Viktor beszélt a gazdasági miniszterrel, hogy lépjen kapcsolatba a brókercéggel. De már korábban megszületett a döntés, hogy a kormány kivonja a közpénzeket a brókercégektől.
Schiffer András kiemelte: ha Orbán Viktor miniszterelnök tudott arról, hogy a brókercég be fog dőlni, hivatali kötelezettségét elmulasztotta azzal, hogy nem értesítette a felügyeleti szervet és a rendőrséget. Ennek nyomán Schiffer András szerint a Quaestor-károsultak vagyonának fedezése érdekében a kormányfő vagyonát is zárolni kellene.
Kérdésre válaszolva az LMP társelnöke arra is kitért: számos tisztázatlan kérdés van még a bedőlt brókercégek ügyében. Kiemelte például: egyelőre azt sem tudni, hogy mennyire súlyosbította a Quaestor-csoport helyzetét, hogy a bedőléskor, illetve azt megelőzően a kormányzati szervek kivették vagyonukat.
Schiffer András azt mondta: az említett előterjesztésen kívül az LMP hétfőn további javaslatok benyújtására is készül a bedőlt brókercégekkel összefüggésben. Az LMP társelnöke hangsúlyozta: pártjuk a következő két hétben azon fog dolgozni, hogy konkrét javaslatokkal, konkrét lépésekkel segíthessék a kárt szenvedett embereket.
Már a jövő héten zárolhatják a felelősök vagyonát – reagált a Fidesz vasárnap a Quaestor-ügyben tett ellenzéki nyilatkozatokra, és „politikai cirkusz” helyett az erről szóló előterjesztés házszabálytól eltérő tárgyalásának támogatására kérte az ellenzéki pártokat. A Fidesz rámutatott: akár már a jövő héten életbe léphet az a törvény, amely lehetővé teszi, hogy „az összes szélhámos összes cégének vagyonát és akár személyes vagyonát is zárolni tudjuk” akár már folyamatban lévő ügyekben is, a lefoglalt vagyont pedig be lehet vonni a kártalanításba.