
Fotó: Bach Máté
„Szociális Európa” szlogennel az MSZP is európai minimálnyugdíjat, minimálbért és családi pótlékot ígér kampányában. A DK-val való hasonlóságnak a szocialisták szerint egyértelműen az az oka, hogy Gyurcsány Ferencék „követő üzemmódban” lopták el ötleteiket. A párt kampányában azt is hangsúlyozza, hogy a nemzetállamok Európáját képviselő „szélsőjobboldali” politikusok, szervezetek az unió szétverésében érdekeltek.
Fontosnak tartják kiemelni azt is, hogy a magyar ellenzéki választók akaratának megfelelően egyedül ők állítottak közös listát a – kimutathatatlan támogatottságú – Párbeszéddel. Az MSZP EP-kampányát eddig számos kommunikációs botrány árnyékolta be, aminek legdurvább epizódja az volt, amikor április végén Bangóné Borbély Ildikó lepatkányozta a Fidesz szimpatizánsait.
A Jobbik 2009-ben még határozott euroszkeptikus fellépése mellett olyan elemek ellen emelt szót, mint a pénz- és profitközpontú globális világuralmi rend, de szorgalmazták a cigánybűnözés, a neoliberális gazdaságpolitika felszámolását is, illetve az orosz piacok visszaszerzését.
A januárban megjelent EP-programjuk három fő eleme az Európai Ügyészséghez való csatlakozás, a határon túliak területi autonómiája, valamint a bevándorlás kérdése. Kommunikációjában a párt az elmúlt időszakban többször is azt hangsúlyozta, hogy Orbán Viktor ki akarja vezetni hazánkat az unióból, de visszahozták a béruniós ötletüket is, amivel korábban már felsültek egyszer.
Az alig tíz hónapja létező Mi Hazánk Mozgalom számos olyan programelemmel rukkolt elő, amelyek korábban a Jobbiknál tűntek fel. Ilyen a cigánybűnözés vagy az euroszkepticizmus. A párt olyan radikális javaslatokkal állt elő, mint a szegregáció az oktatásban vagy a szibériai bérrabtartás. A Mi Hazánk előszeretettel hangsúlyozza, hogy EP-listavezetőjük, Toroczkai László javasolta elsőként a határkerítés megépítését, de a párt a trianoni békediktátumot is felülvizsgáltatná, ha képviselőt küldhetnének az Európai Parlamentbe.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!