Elfogták a rendőrök több mint hat év után azt a jogerősen már elítélt férfit, aki egy továbbra is bujkáló társával együtt 2009. július 8-án kirabolta a soroksári Hősök terén található egyik bankot, több millió forintot zsákmányolva. A két – korábban hasonló, fegyveres rablásokban már elítélt – férfit a bűncselekményt követően fél éven belül elfogta a rendőrség, majd azonosították a tanúk. Azonban az azonosítások mellett nem sok közvetlen terhelő bizonyíték merült fel az elkövetőek ellen, így 2011-re a lakhelyelhagyási tilalmat is feloldották velük szemben. A 2014-es jogerős ítélet kihirdetésekor már csak az ügyvédek jelentek meg, a két vádlott nem, és a meghatározott időben sem jelentkeztek a kijelölt büntetés végrehajtási intézetnél a szabadságvesztés letöltésére.
A két férfi megtalálását a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda célkörözési alosztályának fejvadászai kapták feladatul. A koronavírus járvány miatt elrendelt vészhelyzeti korlátozó intézkedések a rendőrök kezére játszottak, ugyanis rengeteg olyan lehetőség megszűnt, ahol a szökevények meghúzhatták volna magukat. Egyikük Poroszlón talált egy bérelhető házat, március eleje óta ott lakott, nem tudhatta, hogy a szomszédoknak és a rendőröknek még ebben a szociális távolságot tartó időben is feltűnt a furcsa, magának való férfi. A már azonosított bűnözőt elfogása előtt napokig figyelték, majd a Terrorelhárítási Központ munkatársai csütörtökön, Poroszló területén fogták el a rendőrség által korábban közzétett körözési listán a TOP 50-ben szereplő, és fegyveres elkövetőként számon tartott 39 éves budapesti férfit. A bűnöző nem tanúsított ellenállást, információnk szerint azt mondta a rendőröknek, megkönnyebbült, már felőrölte az idegeit a folyamatos bujkálás, ugyanis 2024-ig, vagyis még négy évig kellett volna szökésben maradnia, hogy elévüljön a büntetése.
Az elfogott férfi bűntársa hollétéről nem beszélt a rendőröknek. Társát, a 44 éves Német Zsoltot a Fővárosi Ítélőtábla rablás, valamint lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt jogerősen szintén nyolc év szabadságvesztésre ítélte, ellene továbbra is érvényben van az európai elfogatóparancs.