Komoly bűncselekmények gyanúja vetődik fel a Czeglédy-jegyzőkönyv kapcsán

Egészen elképesztő maffiamódszerekkel operálnak a Czeglédy Csaba-féle hatmilliárdos költségvetési csalás ügyében: a vélhetően hamisított lehallgatási jegyzőkönyv – amelyet baloldali politikai körökből Budai Gyulának eljuttattak – keletkezése több bűncselekmény elkövetésének lehetőségét is felveti. A PestiSrácok.hu munkatársai alaposan megvizsgálták a dokumentumot, amely – ha valós, azért, ha nem, akkor meg azért – több mint kínos lesz Czeglédynek, és nemcsak neki. A PestiSrácok.hu megkereste az érintetteket, többek között azt az ügyvédet is, akire Budai Gyula utalt, hogy köze lehet a hamisított okirathoz. A Fidesz országgyűlési képviselőjéhez hetekkel ezelőtt juttattak el egy állítólagos lehallgatási jegyzőkönyvet a Czeglédy és az ügy hatodrendű vádlottja, a feltételezett főstróman, A. Zoltán közötti telefonbeszélgetésről. Az irat szerint a felek megbeszélték, hogy az iskolaszövetkezetek számláiról felvett pénzt hova kell vinni, kinek mennyi a része. Az is szóba került, hogy Kunhalmi Ágnes milliókat kér kampányra Czeglédytől, és fejőstehénnek nézi, mert folyamatosan kér tőle – írja a PestiSrácok.hu.

Forrás: PESTISRÁCOK.HU2021. 06. 22. 17:51
CZEGLDY Csaba
Budapest, 2019. május 7. Czeglédy Csaba (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) szombathelyi önkormányzati képviselõ, a Demokratikus Koalíció európai parlamenti (EP-) képviselõjelöltje a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) ülésén a Nemzeti Választási Iroda (NVI) Alkotmány utcai székházában 2019. május 7-én. Az NVB nem függesztette fel Czeglédy Csaba mentelmi jogát. MTI/Balogh Zoltán Fotó: Balogh Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez az egy jegyzőkönyv alátámasztana minden vádat a bűnszervezettel szemben

A PestiSrácok.hu munkatársai alaposan szemügyre vették a dokumentum részleteit. A bűnügyi szám stimmel. A pecsétek, aláírások szintén. Ami furcsa, hogy a neveket teljesen kiírták, ami nem jellemző a lehallgatási jegyzőkönyvekre, igaz, ezt a jegyzőkönyvet, ha valós, már az iratanyag részévé tették, akár már ki is írhatták a neveket a feldolgozás során. Különös viszont a dátum: 2016 márciusa. Ugyan a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága 2015-ben már nyomozott Czeglédyék után, de csak 2017 júniusában vették őrizetbe. A dokumentum szövege annyira erős, hogy ez az egy bizonyíték alátámasztana minden vádat a bűnszervezettel szemben. Vagyis ha valós lenne, nem vártak volna még másfél évet az őrizetbevételig.

Szembetűnő az is, hogy a jegyzőkönyv szövege szerint olyan bűncselekmények is megvalósulhattak, amiért Kunhalmi Ágnest is büntetőjogi felelősségre kellett volna vonni. Ha viszont a közokirat hamis, érthető, miért éppen Kunhalmit nevesítik. Budai Gyula ugyanis korábbi nyilatkozataiban pont arról beszélt, hogy az ügy egyik szereplője elárulta neki: pénzt vittek az MSZP politikusának.

Ha az irat eredeti, tehát elhangzott ez a beszélgetés, az egyenlő a beismeréssel, amit visszavont vallomásokkal és hamis vádakkal nem lehet negligálni. Ha eredeti, nincs is miről beszélni, mert az abban leírtak magukért beszélnek; akkor még Kunhalmi is a vádlottak padjára kerülhet. Ha hamis – miként Budai Gyula véli –, akkor számos kérdés felvetődik, amire valószínűleg a nyomozó hatóságok is keresni fogják a választ:

  • Ki, hogyan és milyen céllal készített hamis közokiratot?

  • Hogyan jutott hozzá az illető az eredeti lehallgatási jegyzőkönyvekhez, amelyeket, mint minősített iratokat, csak az adott vádlott és védője kaphatták meg?

  • Czeglédy Csaba és korábbi védője, Hankó Faragó Miklós kiadták a nyomozati iratokat, benne a lehallgatási jegyzőkönyvekkel, vagy személyesen nekik van közük a hamis jegyzőkönyv keletkezéséhez?

    A kérdésekre a PestiSrácok.hu munkatársai is megpróbáltak választ kapni. Megkerestek minden érintettet, Hankó Faragó Miklóstól Czeglédyn keresztül Kunhalmi Ágnesig. Írtak továbbá a NAV Dél-Alföldi Bűnügyi Igazgatóságának és a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészségnek is, és megkérdezték, tesznek-e jogi lépéseket, büntetőfeljelentést közokirat-hamisítás miatt.

    Komment

    Összesen 0 komment

    A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


    Jelenleg nincsenek kommentek.

    Szóljon hozzá!

    Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

    A téma legfrissebb hírei

    Tovább az összes cikkhez chevron-right

    Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

    Google News
    A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább az összes cikkhez chevron-right

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.