A külgazdasági és külügyminiszter kifejtette:
Ezekben a napokban, ezekben az órákban a kilencedik szankciós csomagról zajlanak a viták, amely szankciós csomag nyilvánvalóan tovább súlyosbítja a helyzetet Európában, hiszen eddig azt láttuk a nyolc szankciós csomagból, hogy mindegyik jobban fájt nekünk, európaiaknak, mindegyik több kárt okozott nekünk, európaiaknak, mint azoknak, akikkel szemben ezeket a szankciókat elvileg kivetették.
A szankciók nem vittek minket közelebb a háború végéhez, csak problémákat és nehézségeket okoztak számunkra, az Európai Unió tagországai számára. Nekünk a legfontosabb feladatunk az, hogy megvédjük a magyar nemzeti érdekeket, ne engedjük, hogy Magyarország nemzetgazdaságát továbbra is sújtó szankciókat fogadjanak el itt, Brüsszelben.
Ebben a küzdelemben fontos, hogy kellően széles támogatás legyen mögöttünk. Egy egyértelmű társadalmi támogatásnál nincsen nagyobb érv itt Brüsszelben. Ezért arra kérem Önöket, hogy szánjanak rá 1-2 percet még a következő napokban, 15-éig van erre lehetőség, és akár a mobiltelefonjukról is töltsék ki a brüsszeli szankciókról szóló nemzeti konzultációs kérdőívet. Higgyék el, nagyon sokat segítenek nekünk ezzel, segítenek abban, hogy ki tudjunk állni sikeresen és eredményesen a magyar nemzeti érdekek mellett. Kérem Önöket, hogy segítsenek és használják ki a hátralévő néhány napot és vegyenek részt a szankciókról szóló nemzeti konzultációban.
– hangsúlyozta Szijjártó Péter a közösségi oldalára feltöltött videójában.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!